Facebook Pixel

Данія дозволила будувати «Північний потік — 2». «Нафтогаз» попросив ввести санкції

Датське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік — 2». Реалізація проєкту ставить під загрозу транзит газу через Україну.

Як повідомила пресслужба відомства 30 жовтня, газопровід пройде на південномк сході від острова Борнхольм. Агентство обирало між двома маршрутами — 147 км і 164 км. В результаті регулятор вибрав найкоротший, пояснивши це найменшим впливом на екологію.

Карта маршруту «Північного потоку — 2» на континентальному шельфі Данії. Джерело: Nord Stream AG 2

Карта маршруту «Північного потоку — 2» на континентальному шельфі Данії. Джерело: Nord Stream AG 2

Данія не видавала дозвіл більше двох років – з квітня 2017 року. В інших юрисдикціях Росія вже практично побудувала газопровід.

За оцінкою глави «Газпрому» Олексія Міллера, будівництво газопроводу в данських водах займе п'ять тижнів.

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв назвав це рішення очікуваним і розраховує на введення санкцій європейських держав проти «Північного потоку — 2».

Quote«Принципова позиція Данії затримала проєкт на деякий час, але геополітичну зброю неможливо зупинити інструментами, які регулюють виключно торгові відносини», — заявив Коболєв.

А поки що глава «Нафтогазу» запропонував зосередитися на завершенні реформ газового ринку України та впровадженні європейського енергетичного законодавства.

Контекст

  • «Північний потік — 2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. За даними «Газпрому», зараз укладено понад 2,1 тис. км обох ниток. Укладання труб вже завершене у водах Росії, Фінляндії та Швеції, а також більшої частини в Німеччині. Європейськими партнерами «Газпрому» у цьому проєкті є німецькі Uniper і Wintershall, австрійська OMV, французька Engie і англо-голландська Shell. Вони фінансують 50% проєкту.
  • Вартість будівництва «Північного потоку — 2» оцінюється в 9,5 млрд євро. Його запуск «Газпром» планував до кінця 2019 року. Але процес призупинився через позицію Данії. Проєктна компанія Nord Stream 2 попередила, що запуск трубопроводу можуть відкласти на термін до 8 місяців, що обійдеться компанії додатково в 660 млн євро.
  • Крім «Північного потоку — 2», Росія також активно просуває газопровід «Турецький потік». Обидва мінімізують поставки в Європу через Україну. Транзит російського газу через Україну приносить країні близько $3 млрд щорічно.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉