Facebook Pixel

Будівництво «Північного потоку – 2» затягнеться на два роки – Джон Гербст

Будівництво російського газопроводу «Північний потік – 2» в обхід України затягнеться щонайменше на два роки.

Про це повідомив директор Євразійського центру Атлантичної ради США Джон Гербст на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, пише liga.net.

Хербст підкреслив, що цей проєкт дає Росії можливість шантажувати країни Східної Європи.

За його словами, найбільші ризики для України в енергетичному секторі пов'язані з зусиллями Кремля політизувати питання газу. Єдиний варіант — продовжувати реформу в газовому секторі і модернізувати газотранспортну систему.

Контекст. Після того, як 20 грудня набула чинності американська заборона на будівництво газопроводу «Північний потік – 2», Євросоюз, Німеччина та Росія висловили невдоволення новими санкціями.

Швейцарська компанія AllSeas Group припинила будівництво російського газопроводу «Північний потік — 2», а пізніше вивела з Балтійського моря свої судна, які його прокладали.

Наприкінці грудня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила, що не підтримує санкції США проти російського газопроводу «Північний потік — 2», зокрема не схвалює обмежувальні заходи щодо європейських компаній-підрядників.

На спільній пресконференції з президентом Росії Володимиром Путіним 11 січня канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала, що «Північний потік – 2» легалізовано європейським законодавством і його треба добудувати.

Зі свого боку президент США Дональд Трамп вважає, що країнам Європи потрібно скористатися американською підтримкою для забезпечення надійних поставок енергоресурсів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉