Facebook Pixel

Трамп підписав оборонний бюджет: почала діяти заборона на будівництво «Північного потоку – 2»

У Мінфіні США роз'яснили, що після підписання президентом Дональдом Трампом нового оборонного бюджету заборона на будівництво в обхід України російського газопроводу «Північний потік – 2» набуває чинності негайно.

Quote«Залучені сторони, які для будівництва «Північного потоку – 2» або «Турецького потоку» свідомо продали, орендували чи надали судна, що займаються прокладанням труб на глибині 100 та більше футів нижче від рівня моря, повинні забезпечити негайне припинення такими суднами діяльності, пов'язаної з будівництвом», — йдеться в спеціальному коментарі Мінфіну США, який опублікували 20 грудня впродовж кількох хвилин після підписання військового бюджету, передає «Інтерфакс-Україна».

Винятком можна вважати лише ситуації, що загрожують безпеці трубопроводу або команди і які здатні призвести до екологічного збитку або втрат.

Контекст. Обидві палати Конгресу США схвалили законопроєкт про оборонний бюджет на наступний фінансовий рік з санкціями проти компаній, які беруть участь у спорудженні проєкту «Північний потік– 2». Санкції торкнуться компаній, що будують газопровід, а також їхніх топменеджерів, які можуть втратити можливість отримати американську візу та зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.

Трубоукладальна компанія Allseas вже призупинила будівництво «Північного потоку – 2» в очікуванні роз'яснення нових санкцій.

Також 20 грудня на тристоронніх переговорах про транзит російського газу через Україну в Європу Росія погодилася виплатити Україні $3 млрд боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Раніше джерело в «Газпромі» повідомляло The Page про те, що швейцарська компанія Allseas Group розглядала можливість відмовитися від участі в будівництві газопроводу «Північний потік – 2». Компанія навіть надіслала листа на адресу керівництва «Газпрому» з попередженням.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉