Facebook Pixel

США введуть санкції для зупинки будівництва «Північного потоку – 2»

У проєкт американського оборонного бюджету на наступний рік включили санкції, які спрямовані на блокування будівництва з Росії в Німеччину газопроводу «Північний потік – 2».

Про це пише Bloomberg з посиланням на два своїх джерела.

Санкції націлені на компанії, які працюють над будівництвом газопроводу, і на їхніх топменеджерів, яким можуть заборонити в'їзд до Америки і заморозити їхні активи та нерухомість у США.

Сенатор Тед Круз і Джинн Шейхін представили законопроєкт, на основі якого формується положення про санкції. Помічник Круза стверджує, що нові санкції готуються для зупинки будівництва газопроводу.

Сам сенатор вважає, що санкції необхідні тому, що «Північний потік – 2» «принесе мільярди доларів Росії, які вона зможе використовувати для фінансування військової агресії проти Америки та Європи проти».

Американський оборонний бюджет місцеві законодавці планують прийняти до 20 грудня.

Контекст

  • Німеччина оскаржила ухвалу Суду Євросоюзу, яка регулювала пропускну здатність газопроводу OPAL — частини газопроводу системи «Північний потік – 2», яка проходить через територію країни.
  • Німецький парламент не зміг проголосувати за скасування рішення Європарламенту про те, що компанія-оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності необхідно резервувати для альтернативних постачальників.
  • Німецькі компанії вклали 2 млрд євро в проєкт «Північний потік – 2» і зацікавлені в максимальній ефективності своїх інвестицій.
  • Датське енергетичне агентство 30 жовтня все-таки видало дозвіл на будівництво «Північного потоку – 2» у винятковій економічній зоні своєї країни.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉