Facebook Pixel

Бундестаг не зміг допомогти «Газпрому» обійти закон: голосування відклали

Німецький парламент не зміг проголосувати за скасування рішення Європарламенту про те, що компанія-оператор «Північного потоку — 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності необхідно резервувати для альтернативних постачальників.

Голосування в Бундестазі за законопроєкт, який в разі прийняття дозволить «Газпрому» діяти за старими правилами, провалилася з причини браку голосів, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на німецьке інформагентство ДПА.

Перед початком голосування в німецькому парламенті фракція правої партії «Альтернатива для Німеччини» засумнівалася в тому, чи достатньо у залі депутатів для прийняття рішення і запросила проведення поіменного голосування. Так з'ясувалося, що проголосували 133 парламентарія з необхідних 355. Тепер голосування перенесене на невизначений термін.

Контекст

  • Німецькі компанії вклали 2 млрд євро в проєкт «Північного потоку — 2» і зацікавлені в максимальній ефективності своїх інвестицій.
  • Данське енергетичне агентство 30 жовтня все-таки видало дозвіл на будівництво «Північного потоку — 2» у винятковій економічній зоні своєї країни.

За оновленою директивою, яку Європарламент ухвалив у квітні, трубопровід, прокладений по території ЄС, повинен відповідати тим же вимогам, що і внутрішні трубопроводи Євросоюзу.

Компанії, які постачають та транспортують газ, повинні бути розділені, доступ до труби необхідно надати й іншим операторам, а регулювання тарифів на прокачування газу має бути прозорим.

«Північний потік — 2» пройде по дну Балтійського моря і з'єднає постачальників в Росії зі споживачами в Європі. Пропускна здатність — 55 млрд кубометрів газу в рік. Вартість проєкту оцінюється майже в 10 млрд євро.

Засновником та власником контрольного пакету акцій компанії-оператора проєкту Nord Stream 2 AG є «Газпром». В консорціум входять також французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉