Facebook Pixel

Німеччина оскаржила заборону на транзит російського газу через «Північний потік — 2»

Німеччина оскаржила рішення Суду Євросоюзу, яке регулювало пропускну здатність газопроводу OPAL — частини газопроводу системи «Північний потік — 2», яка проходить територією країни.

Німеччина встигла подати апеляцію після того, як у вересні Суд ЄС скасував рішення Єврокомісії 2016 року, яке дозволяло більш широке використання пропускної здатності трубопроводу, пише агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на «Польське радіо».

У польському уряді вважають, що повне використання пропускної здатності газопроводу «Північний потік» дозволить «Газпрому» перенаправити додаткові обсяги газу на ринок ЄС.

Поставки газу з Росії ставлять під загрозу енергетичну безпеку ЄС загалом та Польщі зокрема, в той час як Європа хоче зменшити залежність від РФ, підкреслили в Польщі.

Контекст

  • Німецький парламент не зміг проголосувати за скасування рішення Європарламенту про те, що компанія-оператор «Північного потоку — 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності необхідно резервувати для альтернативних постачальників.
  • Німецькі компанії вклали 2 млрд євро в проєкт «Північний потік — 2» і зацікавлені в максимальній ефективності своїх інвестицій.
  • Датське енергетичне агентство 30 жовтня все-таки видало дозвіл на будівництво «Північного потоку — 2» у винятковій економічній зоні своєї країни.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉