Facebook Pixel

Росія погодилася заплатити Україні $3 млрд газового боргу

На тристоронніх переговорах про транзит російського газу через Україну в Європу Росія погодилася виплатити Україні $3 млрд боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив помічник президента України Андрій Єрмак у коментарі hromadske.

Quote«Ми повертаємося додому з дуже хорошими новинами, і у нас буде транзитний контракт на вигідних для України умовах», — сказав він.

Він уточнив, що цей борг буде сплачено грошима, а не газом чи активами «Газпрому», які заарештували на вимогу «Нафтогазу» в Європі.

За словами Єрмака, інші подробиці досягнутих угод озвучать на брифінгу в Офісі президента 21 грудня.

Контекст. З 2020 року між «Нафтогазом» і «Газпромом» закінчується 10-річний транзитний контракт. Росія зараз активно просуває газопроводи «Північний потік – 2» і «Турецький потік», які мінімізують поставки в Європу через Україну. Транзит російського газу через Україну приносить країні близько $3 млрд щорічно.

Згідно з рішенням арбітражу в 2018 році (з урахуванням взаємозаліку), «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» близько $2,6 млрд. Росія подала апеляцію, а Україна так і не отримала грошей.

Президент Росії Володимир Путін ще 30 жовтня заявив, що потрібно обнулити судові претензії в Стокгольмському арбітражі.

Після цього в «Нафтогазі» навіть були готові відкликати свої позовні вимоги до «Газпрому» в новому арбітражі, але за умови укладення довгострокового контракту на транзит, який покриє всі витрати, а також у випадку повної компенсації «Газпромом» поточних зобов'язань.

Переговори, які проходили в Берліні,19 грудня завершилися «принциповою угодою» сторін.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉