Суд відмовився вивести «Північний потік – 2» з-під дії Газової директиви ЄС

Протягом двох місяців Nord Stream 2 AG може подати апеляцію. Фото: BB.lv

Протягом двох місяців Nord Stream 2 AG може подати апеляцію. Фото: BB.lv

Генеральний суд Євросоюзу відхилив позов компанії Nord Stream 2 AG, оператора недобудованого газопроводу «Північний потік – 2», на рішення про поширення на нього норм європейського газового законодавства.

«Суд встановив, що директива прямим чином не зачіпає інтереси Nord Stream 2 AG і Nord Stream AG», – сказано в прес-релізі суду.

«Рішення стосується тільки процесуальних питань про допустимість розгляду позову в суді, – повідомили в компанії журналістам. – Суд не відхилив наш позов по суті, зокрема, довід про те, що поправки до Газової директиви є незаконною дискримінацією проєкту «Північний потік – 2»». У компанії уточнили, що зараз рішення суду аналізується. Протягом двох місяців Nord Stream 2 AG може подати апеляцію.

Контекст. 15 травня Німеччина відмовилася звільнити «Північний потік – 2» від правил Газової директиви ЄС. У Nord Stream 2 AG з рішенням не погодилися і не виключили, що оскаржать його.

Згідно з директивою, всі газопроводи, які приходять у країни ЄС, повинні відповідати вимогам про поділ видів діяльності з постачання і транспортування газу, а також щодо доступу до них третіх осіб. Для Nord Stream 2 AG це може означати, що у випадку добудови газопровід буде завантажений лише наполовину.

Федеральне мережеве агентство Німеччини 20 травня звільнило вже побудований газопровід «Північний потік» від правил Газової директиви Євросоюзу. Норми директиви не будуть застосовуватися до нього 20 років.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Туристичний сезон — 2020: аналіз, прогноз і трохи оптимізму

Туристичний бізнес став однією з головних жертв пандемії COVID-19: кордони закрито, авіаперельоти скасовано, а подорожувати можна на відстань не більше як 100 метрів від свого будинку. Туристи вже пропустили один з головних періодів відпустки – травневі свята, а зараз під загрозою зриву опинився і літній відпочинок. Яким буде туристичний сезон — 2020 і чи зможуть українці полетіти на відпочинок цього року, — у матеріалі The Page.

Які потяги «Укрзалізниця» запускає з 1 червня: список, що оновлюється

«Укрзалізниця» 27 травня відкрила продаж квитків ще на 9 поїздів далекого сполучення, які відправляться в рейси з 1 червня. Однак для продажу доступні лише 50% місць, крім поїзда №7/8 Одеса-Харків, де продається 100% місць.

Ілон Маск зібрався позбавити росіян космічних доходів: де та о котрій годині дивитися історичну трансляцію

Космічна компанія SpaceX Ілона Маска 27 травня о 16:33 за місцевим часом (23:33 за Києвом) проведе найважливіший запуск в історії. Ракета-носій Falcon 9 з космічним кораблем вперше доправить астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Якщо запуск пройде успішно, то NASA зможе відмовитися від послуг «Роскосмосу», який за дев'ять років співпраці з NASA отримав $4 млрд.