Суд відмовився вивести «Північний потік – 2» з-під дії Газової директиви ЄС

Протягом двох місяців Nord Stream 2 AG може подати апеляцію. Фото: BB.lv

Протягом двох місяців Nord Stream 2 AG може подати апеляцію. Фото: BB.lv

Генеральний суд Євросоюзу відхилив позов компанії Nord Stream 2 AG, оператора недобудованого газопроводу «Північний потік – 2», на рішення про поширення на нього норм європейського газового законодавства.

«Суд встановив, що директива прямим чином не зачіпає інтереси Nord Stream 2 AG і Nord Stream AG», – сказано в прес-релізі суду.

«Рішення стосується тільки процесуальних питань про допустимість розгляду позову в суді, – повідомили в компанії журналістам. – Суд не відхилив наш позов по суті, зокрема, довід про те, що поправки до Газової директиви є незаконною дискримінацією проєкту «Північний потік – 2»». У компанії уточнили, що зараз рішення суду аналізується. Протягом двох місяців Nord Stream 2 AG може подати апеляцію.

Telegram Logo

Контекст. 15 травня Німеччина відмовилася звільнити «Північний потік – 2» від правил Газової директиви ЄС. У Nord Stream 2 AG з рішенням не погодилися і не виключили, що оскаржать його.

Згідно з директивою, всі газопроводи, які приходять у країни ЄС, повинні відповідати вимогам про поділ видів діяльності з постачання і транспортування газу, а також щодо доступу до них третіх осіб. Для Nord Stream 2 AG це може означати, що у випадку добудови газопровід буде завантажений лише наполовину.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Федеральне мережеве агентство Німеччини 20 травня звільнило вже побудований газопровід «Північний потік» від правил Газової директиви Євросоюзу. Норми директиви не будуть застосовуватися до нього 20 років.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини