Німеччина відмовилася дозволити «Північному потоку — 2» обійти газові правила ЄС

Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовилося звільнити «Північний потік — 2» від правил газової директиви Євросоюзу. Причиною відмови стало те, що звільнення від регулювання є можливим лише для газопроводів, будівництво яких закінчилося до травня 2019 року.

Зі свого боку акціонерне товариство Nord Stream 2 навело в заявці як аргумент для звільнення від правил те, що не варто вузько трактувати поняття «добудований» та «завершений». Проте німецькому регулятору цього виявилося недостатньо, йдеться у рішенні агентства.

Ба більше, польська PGNiG SA та її німецька «дочка» PGNiG Supply & Trading GmbH направили регулятору заяву, в якій зауважили, що жодна з країн-учасників не поділяє думку Nord Stream 2 AG щодо поняття «завершення».

Telegram Logo

Газова директива ЄС зобов'язує оператора резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників. Крім того, вона не дозволяє, щоб діяльність з постачання та транспортування газу здійснювала одна й та сама компанія.

Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що таке рішення регулятора доводить, що правила ЄС є єдиними для всіх. Україна ж зі свого боку погодиться з усіма правилами енергетичного ринку Євросоюзу, щоб і надалі розвивати партнерство у сфері енергетики.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет, в якому передбачені санкції проти «Північного потоку – 2». Після цього трубоукладач «Північного потоку – 2» швейцарська компанія Allseas Group SA зупинила роботи й вивела з Балтійського моря свої судна, коли з 2460 км трубопроводу залишалося укласти близько 160 км.

США виступають проти будівництва газопроводу, оскільки вважають, що він збільшить залежність Європи від Росії – як енергетичну, так і політичну. Вони заявляють, що готові постачати до ЄС свій скраплений газ, а також вкладати гроші в європейську інфраструктуру. Держсекретар США Майк Помпео на конференції в Мюнхені заявив, що Вашингтон виділить $1 млрд для розвитку енергетики в європейських країнах.

Німеччина неодноразово критикувала США за введені санкції, заявляючи, що, як і раніше, зацікавлена в реалізації проєкту «Північний потік – 2».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини