Facebook Pixel

Через підрив Каховської ГЕС 20 тис. херсонців без світла — Міненерго

Ситуація в енергосистемі станом на 7 червня2023 року

Ситуація в енергосистемі станом на 7 червня2023 року

Через підрив Каховської ГЕС і спричинену повінь без світла залишилися 20 тис. споживачів на Херсонщині. У самому Херсоні підтоплено 129 трансформаторних підстанцій, на Миколаївщині — затоплено дві сонячні електростанції, але енергосистема країни працює стабільно. Про це повідомляє Міненерго.

Підтоплено насосну станцію Херсонської ТЕЦ. Основні потужності теплоелектроцентралі поки що поза межами зони ризику.

Ситуацію на ЗАЕС постійно моніторять експерти «Енергоатому». Прямої загрози через підрив Каховської ГЕС для окупованої електростанції наразі немає.

Триває ворожий терор прифронтових і прикордонних із рф територій. У Донецькій області через бойові дії знеструмлено 7 населених пунктів.

Унаслідок попередніх обстрілів без світла залишаються також частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.

Quote«Попри всі виклики енергетична система країни працює стабільно. Дефіциту електроенергії немає. Однак через підрив Каховської ГЕС у майбутньому можливі труднощі із заживленням і налагодженням стабільного електропостачання споживачів прилеглих територій після їхньої деокупації», — зазначають у міністерстві.

Комерційний імпорт електроенергії минулої доби склав 126 МВт*год. Експорт до Польщі – 800 МВт*год.

За добу обсяг газу в сховищах зріс на 19,7 млн куб. м. Запаси блакитного палива зростають і склали понад 9,7 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉