Facebook Pixel

Підривом дамби Каховської ГЕС рф визнала, що окуповані території їй не належать – Кислиця

Підривом дамби Каховської ГЕС росіяни фактично визнали, що окуповані території їм не належать.

Про це заявив Сергій Кислиця, постійний представник України при ООН, на терміновому засіданні Ради безпеки ввечері 6 червня 2023 року.

Quote«Вдавшись до тактики випаленої землі, а цього разу – тактики затоплення, російські окупанти фактично визнали, що захоплена територія їм не належить і вони не в змозі ці землі утримати», – підкреслив представник України при ООН.
Quote«Вибух дамби Каховської ГЕС є актом екологічного та технічного тероризму, найбільшою техногенною катастрофою у Європі за останні десятиліття та ще одним прикладом геноциду росії проти українців», – сказав Кислиця.

Він нагадав, що потенційний теракт на Каховській ГЕС раніше активно обговорювали окупаційні війська в Херсонській області, пропагандисти на росТБ і російське МЗС, що свідчить про те, що він був спланований заздалегідь. Лист, поширений представником путіна в жовтні 2022 року, був елементом цієї базової стратегії.

Дамбу та всю Каховську ГЕС росія контролює вже понад рік, підкреслив представник України при ООН.

Quote«Її фізично неможливо підірвати обстрілом ззовні. Її замінували російські окупанти. І підірвали», – зауважив він.

Сергій Кислиця також нагадав, що за тиждень до підриву Каховської ГЕС, 30 травня, уряд рф своєю постановою припинив технічні розслідування аварій на небезпечних виробничих об’єктах і гідротехнічних об’єктах, які сталися внаслідок «військових дій, операцій, диверсій і терористичних актів».

30 травня уряд рф припинив технічні розслідування аварій на небезпечних виробничих об’єктах і гідротехнічних об’єктах

30 травня уряд рф припинив технічні розслідування аварій на небезпечних виробничих об’єктах і гідротехнічних об’єктах

Унаслідок підриву дамби Каховської АЕС у ніч проти 6 червня швидко спустошується Каховське водосховище, що містить понад 18 млн куб. м води та є одним із найбільших у світі. Частково зруйновано верхню частину дамби, яка є шостою чергою Дніпровського каскаду: підірвано 11 ділянок дамби з 28.

На ранок 7 червня 2023 року затоплено понад 1 800 будинків на правобережній частині Херсонщини, у критичній зоні підтоплення опинилися приблизно 16 тис. осіб. Точні дані щодо постраждалих у затоплених містах і селах окупованого лівобережжя наразі невідомі. Попередньо в зоні підтоплення розташовано майже 80 населених пунктів.

На відновлення зруйнованої Каховської ГЕС потрібно щонайменше $1 млрд.

Затоплено 10 тис. га земель сільськогосподарського призначення, зруйновано іригацію на 400 тис. га земель.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉