Facebook Pixel

Україна хоче скликати Радбез ООН через підрив Каховської ГЕС

Наслідки підриву Каховської ГЕС на Херсонщині

Наслідки підриву Каховської ГЕС на Херсонщині

Україна наполягає на терміновому скликанні Радбезу ООН та винесенні питання російського теракту на засідання Ради керуючих МАГАТЕ, а також залученні механізму цивільного захисту Європейського Союзу. Про це йдеться в заяві МЗС України щодо терористичного акту Росії на Каховській ГЕС.

Quote«Теракт на Каховській ГЕС раніше жваво обговорювався на рівні окупаційних сил у Херсонській області та пропагандистів на російському телебаченні, що свідчить про його попереднє планування», — йдеться в заяві міністерства.

МЗС також звертається до країн G7 і ЄС невідкладно розглянути накладення на РФ нових санкцій, зокрема, на російську ракетну індустрію й атомну галузь.

Quote«За підсумками засідання РНБО зранку 6 червня був погоджений запропонований міністром закордонних справ Дмитром Кулебою перелік дій МЗС України в контексті реагування, який, зокрема, включає скликання Україною термінового засідання Ради Безпеки ООН і винесення питання російського теракту на засідання Ради керуючих МАГАТЕ, а також залучення Механізму цивільного захисту Європейського Союзу», — повідомили у відомстві.

У заяві наголошується, що підрив дамби Каховської ГЕС розглядається як терористичний акт із боку РФ проти української критичної інфраструктури, який має на меті максимально велику кількість жертв і руйнувань.

Quote«Підрив дамби Каховської ГЕС — техногенний і екологічний тероризм, найбільша техногенна катастрофа у Європі за останні десятиліття, черговий прояв геноциду Росії проти українців. Це є відповіддю Кремля країнам, які закликають до мирних перемовин із РФ», — зазначено в тексті заяви.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉