Facebook Pixel

Кабмін виділив 2,5 млрд грн на ліквідацію наслідків підриву греблі Каховської ГЕС

Каховська ГЕС

Каховська ГЕС

Уряд виділив Держагентству водних ресурсів 120 млн грн для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою та 845 млн грн для забезпечення питною водою жителів Херсонської, Запорізької, Миколаївської та Дніпропетровської областей. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Також Кабмін виділив 1,5 млрд грн для будівництва нових магістральних водогонів для забезпечення Кривого Рогу, Нікополя та Марганця питною водою. Області також забезпечені спеціалізованою технікою для підвезення води та системами доочищення.

У результаті чергового злочину рф може бути підтоплено 80 населених пунктів, знищено частину флори та фауни Херсонщини, кілька мільйонів людей можуть залишитися без питної води, під загрозою продовольча безпека та інші катастрофічні наслідки.

Quote«Сьогодні росія вкотре довела всьому світу, що вона терористична держава, адже підрив Каховської ГЕС матиме екологічні, економічні наслідки, становитиме велику загрозу для радіаційної та харчової безпеки. Лише на відновлення дамби піде щонайменше п’ять років, і кумулятивний ефект гуманітарних і екологічних наслідків підриву лише наростатиме», — прокоментувала міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Україна попереджала світову спільноту про загрозу трагедії ще восени 2022 року. Президент Володимир Зеленський особисто інформував Європейську Раду та закликав організувати міжнародну спостережну місію на об’єкті.

Quote«У нас немає сумнівів, що катастрофу спричинила росія, аби завадити українському контрнаступу й завдати максимальних збитків Україні», — йдеться в повідомленні Мінекономіки.

За попередніми підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції, водним ресурсам завдано збитків на 2 млрд грн, і ця сума зростатиме. Ціна будівництва нової ГЕС може сягнути приблизно $1 млрд, оскільки йдеться не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а про відновлення цілісності величезної греблі.

Quote«Світова спільнота має діяти максимально жорстко щодо росії. Зараз Україні потрібна якомога швидша допомога в мінімізації та ліквідації наслідків підриву в інтересах усього людства. Насамперед йдеться про демонтування та будівництво з нуля цілого комплексу нової ГЕС», — наголосила Юлія Свириденко.

Зараз уже створено штаб із ліквідації наслідків підриву росією Каховської ГЕС під головуванням міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉