Facebook Pixel

Росія підготувала все, щоб здійснити теракт: Зеленський заявив про замінування Каховської ГЕС

Російські окупанти замінували Каховську ГЕС й готуються вчинити теракт. Відповідну заяву зробив президент України Володимир Зеленський у зверненні до Європейської Ради.

За його словами, щоб запобігти теракту на об'єкт необхідно направити міжнародну спостережну місію.

Quote«росія свідомо створює підґрунтя для масштабної катастрофи на півдні України. Ми маємо інформацію, що російські терористи замінували дамбу й агрегати Каховської гідроелектростанції», — заявив Зеленський.

Разом з тим він наголосив, що Каховська ГЕС є одним з великих енергообʼєктів, й у разі підриву її дамби затоплені будуть понад 80 населених пунктів, зокрема, Херсон, а кількість постраждалих буде налічувати сотні тисяч осіб.

Однак однією з найбільших загроз у такому випадку, за словами Зеленського, стане Запорізька атомна електростанція, яка може залишитися без води для охолодження (вода для ЗАЕС береться з Каховського водосховища, — ред.).

Ну й якщо це станеться, то без води залишиться і окупований росією Крим, оскільки воду він отримує теж звідти.

Quote«За нашою інформацією, росія вже підготувала все, щоб здійснити цей теракт. Українських працівників викинули з Каховської станції – там тільки російські громадяни. Вони повністю контролюють станцію. Треба негайно діяти, щоб росія не мала змоги реалізувати цю катастрофу. Потрібна міжнародна спостережна місія на Каховську ГЕС. Потрібно повернути туди український персонал і забезпечити негайне й професійне розмінування агрегатів і дамби», — наголосив Зеленський.

Контекст. Українська державна компанія «Укргідроенерго», яка є власницею десятка ГЕС на Дніпрі та Дністрі, звернулася з позовом проти росії до Європейського суду з прав людини. Компанія вимагає компенсувати їй збитки, яких вона зазнала внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉