Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

За Каховську ГЕС і острів Зміїний: компанія «Укргідроенерго» подала позов до ЄСПЛ проти росії на 17 млрд грн

Власник Каховської ГЕС подав проти рф позов на 17 млрд грн до ЄСПЛ. Фото: Wikipedia

Власник Каховської ГЕС подав проти рф позов на 17 млрд грн до ЄСПЛ. Фото: Wikipedia

Українська державна компанія «Укргідроенерго», яка є власницею десятка ГЕС на Дніпрі та Дністрі, звернулася з позовом проти росії до Європейського суду з прав людини. Компанія вимагає компенсувати їй збитки, яких вона зазнала внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну.

В «Укргідроенерго» нарахували збитків на майже 17 млрд грн, яких було завдано Каховській ГЕС і недобудованій вітровій електростанції на острові Зміїний.

Quote«Так, всупереч міжнародному засудженню вторгнення рф в Україну та вимогам міжнародної спільноти зупинити проведення військових дій, росія продовжує окупацію території України, знищення об’єктів цивільної інфраструктури та напади на мирне населення. Тому очікувати на справедливий розгляд позову або заяв компанії про відшкодування завданої шкоди в самій росії було б ілюзорно», — наголошують в «Укргідроенерго».

Контекст. Каховська ГЕС розташована в 5 км від м. Нова Каховка Херсонської області. Є відокремленим підрозділом ПрАТ «Укргідроенерго» — найбільшої гідрогенерувальної компанії України, 100% акцій якої належить державі. На Каховській ГЕС встановлено шість вертикальних гідроагрегатів загальною встановленою потужністю 334,8 МВт. У перші дні повномасштабної російської збройної агресії об'єкт був захоплений російськими окупантами разом із Північнокримським каналом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У травні з ГЕС скидалися великі обсяги води, не працювали два гідроагрегати. Але окупанти не пускали туди фахівців для здійснення ремонту. Через скидання води тоді частково затопило Нову Каховку.

Коментарі

Всі новини