Facebook Pixel

рф зруйнувала в Україні майже всі потужності вітроенергетики та 30% потужностей сонячної енергетики

Через повномасштабне вторгнення рф в Україні з ладу були виведені майже всі вітроенергетичні потужності. Про це пише Bloomberg з посиланням на дані звіту ООН.

У документі зазначається, що станом на червень 2022 року в Україні не працювали 90% вітроелектростанцій і 30% потужностей сонячної генерації.

До початку повномасштабного вторгнення Україна досягла найбільших успіхів у сонячній та вітровій енергетиці серед 17 країн Центральної Азії і Південно-Східної Європи. З 2017 по 2021 роками Україні вдалося наростити потужність на 8,3 гігават (ГВт).

Проте через рф чверть загальної потужності вітроенергетики та п'ята частина сонячної генерації були втрачені.

Quote«Зростання відновлюваної енергетики до 2021 року зумовлювалося в основному сприятливою політикою та падінням вартості технологій відновлюваної енергії, — йдеться у релізі, опублікованому зі звітом ООН. — Та зараз енергетична безпека стоїть на першому плані».

Разом з тим у звіті наголошується, що покращення енергоефективності будівель і розширення варіантів екологічно чистого транспорту може сприяти досягненню енергетичної незалежності.

Quote«Російське вторгнення в Україну та його побічний вплив на сусідні країни підриває виробництво відновлюваної енергії в короткостроковій перспективі, — йдеться в резілі. — Разом з тим це показало переваги швидкого переходу до енергетики та може призвести до поширення відновлюваних джерел енергії в регіоні».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉