Facebook Pixel

Світовий банк затвердив фінансування «Укргідроенерго»

Дніпровська ГЕС. Фото: uhe.gov.ua

Дніпровська ГЕС. Фото: uhe.gov.ua

Рада директорів Світового банку затвердила пакет фінансування «Укргідроенерго» в розмірі $212 млн, на які будуть встановлені 197 літій-іонних СНЕ на об'єктах генерації компанії.

Структура пакета фінансування виглядає так: $177 млн надав Міжнародний банк реконструкції та розвитку, кредит в розмірі $34 млн і грант в розмірі $1 млн виділив Фонд чистих технологій виділив на пільгових умовах.

Фінансування надається на установку 197 МВт систем накопичення енергії в поєднанні з сонячними батареями на чотирьох гідроелектростанціях (Київської ГАЕС, Канівської ГЕС, Кременчуцької ГЕС і Середньодныпровської ГЕС). Також акумулятори та сонячні електроустановки будуть встановлені на Дністровській ГЕС.

Telegram Logo

Проект дозволить збільшити гнучкість української енергетичної системи, допоможе в синхронізації з європейською енергетичною мережею і декарбонізації енергетичного сектора. Здійснення проекту також підготує гідрогенераціі до надання допоміжних послуг національної електромережі.

«Це один з найбільш інноваційних проектів, які розпочинає Світовий банк в регіоні Європи і Центральної Азії. Він допоможе Україні інтегрувати свою енергосистему до європейської енергетичної мережі, зменшить вплив зацікавлених осіб, і буде сприяти досягненню більшої енергетичної незалежності. Я радий, що проект також допоможе долучитися до «Європейського зеленого курсу», — зазначив Аруп Банерджі, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

Синхронізація електромереж є стратегічною метою на національному рівні. Це є ключовим етапом на шляху до більшої інтеграції до європейських ринків і надасть відчутні переваги України, в частині поліпшення надійності і безпеки енергопостачання. Проект також сприятиме збільшенню рівня залучення приватного сектора до акумулювання електроенергії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини