Facebook Pixel

«Укргідроенерго» встановить 200 МВт накопичувачів енергії на кредит МБРР

Кабінет міністрів схвалив залучення ПАТ «Укргідроенерго» кредитних $211 млн від Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Фонду чистих технологій на встановлення систем накопичення енергії (СНЕ, energy storage).

Фінансування надається в рамках проекту по підвищенню стійкості енергосистеми для європейської інтеграції, повідомляє Міністерство енергетики.

«Для реалізації проекту будуть залучені позики в розмірі $177 млн від МБРР і $34 млн від Фонду чистих технологій», — йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

На кредитні кошти будуть встановлені 197 літій-іонних СНЕ на територіях об'єктів «Укргідроенерго». СНЕ надаватимуть додаткові послуги регулювання частоти і потужності.

Для власних потреб ГЕС і ГАЕС і зарядки СНЕ планується встановити 63,9 МВт сонячних фотоелектричних станцій.

«Гібридні установки з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дозволять« Укргідроенерго »надати оператору системи передачі додатковий резерв підтримки частоти (РПЧ) і розширити регулює діапазон автоматичного резерву відновлення частоти (аРВЧ), необхідних для забезпечення надійного функціонування та дотримання операційної безпеки ОЕС України і якості електричної енергії», — зазначає в Міненерго.

Терміни та умови надання позик Міненерго не вказує. Однак згідно з оприлюдненим на Урядовому порталі постанові Кабміну №550 від 2 червня 2021 року позики МБРР і Фонду чистих технологій будуть залучені «Укргідроенерго» під державні гарантії. Обслуговування кредитних коштів становить 0,5% річних обраної та непогашеної суми позичок.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини