Facebook Pixel

Уряд Шмигаля встановив прямий контроль над «Енергоатомом» і «Укргідроенерго»

Кабінет міністрів узяв на себе пряме управління оператором АЕС України «Енергоатомом», оператором ГЕС України «Укргідроенерго», Нижньодністровською ГЕС і трьома теплоелектроцентралями.

Про це в Тelegram повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

«За дорученням президента України управління «Енергоатомом», «Укргідроенерго», Нижньодністровською ГЕС і трьома теплоелектроцентралями переходять безпосередньо до Кабінету міністрів. Відповідне рішення уряд сьогодні підтримав на засіданні. Воно стосується виконання Третього енергопакету ЄС щодо розмежування операторів системи передачі, виробників і постачальників електричної енергії», — зазначив Шмигаль.

Telegram Logo

За словами прем'єра, Мінекономіки, Міненерго та Мінфін мають розробити рішення про передачу в управління Міненерго державних компаній «Укренерго», «Магістральні газопроводи України» й держпідприємства «Оператор ринку».

«Ці рішення є вкрай важливими та сприятимуть подальшій інтеграції України до європейської спільноти», — зазначив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що «Магістральні газопроводи України» й системний оператор «Укренерго» перебувають в управлінні Міністерства фінансів. Власником 100% акцій компаній є держава. Водночас компанія «Магістральні газопроводи України» володіє 100% статутного капіталу «Оператора ГТС України» (ОГТСУ).

Контекст. Передача управління зазначеними вище компаніями відбувається згідно з концепцією розмежування видів діяльності щодо передачі, розподілу, постачання та виробництва електричної енергії.

Концепція була представлена Міністерством енергетики європейським партнерам у грудні 2020 року.

Згідно з нею, виробники та постачальники енергоресурсів перейдуть в управління уряду та інших органів центральної влади, а НЕК «Укренерго» та ОГТСУ повернуться в підпорядкування Міненерго.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини