10 мільярдів на двох. НКРЕКП розділила компенсацію між «Енергоатомом» і ВДЕ-генерацією порівну

Національна комісія в сфері регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) рекомендувала держпідприємству «Гарантований покупець» розділити 10,25 млрд грн кредитних коштів, які взяла під держгарантії «Укренерго», між «Енергоатомом» і ВДЕ-генерацією.

«Регулятор видав установку ДП «Гарантований покупець» не менше 50% коштів, отриманих від «НЕК «Укренерго» в рамках кредитів, наданих банками під гарантії держави, направляти на погашення заборгованості перед ДП НАЕК «Енергоатом», — йдеться в повідомленні НКРЕКП.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що уряд схиляється саме до цього варіанту вирішення питання з компенсаціями виробникам за поставлену електроенергію.

Telegram Logo

Він підкреслив, що уряд усвідомлює всю важливість підтримки та атомної генерації, як бази енергетичної безпеки держави, і ВДЕ-генерації, де Україна має міжнародні зобов'язання, підписані, в тому числі, з виробниками зеленої електроенергії, ЄБРР, Світовим банком.

«Енергоатом — це енергетична безпека держави, і необхідно віддавати певний пріоритет. Зелена генерація — це також пріоритет, це інвестиційний клімат і довіра інвесторів», — заявив Шмигаль в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

При цьому Шмигаль наголосив величезну заборгованість перед «Енергоатомом» пов'язану з виконанням компанією спецзобов'язань (ПСО) для населення і необхідністю підтримки тарифу в 1,68 грн/кВт•год. За підсумками минулих періодів вона становить близько 7 млрд грн, з яких в I кварталі 2021 роки вже необхідно, щонайменше, 5 млрд грн.

Він додав, що для подальших розрахунків з ВДЕ-генерацією уряд буде оперативно працювати над випуском «зелених» облігацій, що закладено в бюджеті на 2021 рік.

«Ми оперативно будемо це робити, і забезпечувати розрахунки із зеленою генерацій за рахунок зелених бондів», — сказав прем'єр-міністр.

Уряд схвалив 10 грудня надання держгарантій для «Укренерго» під залучення кредитів в обсязі 11,3 млрд грн для розрахунків з ДП «Гарантований покупець». Той, в свою чергу, використовує їх для розрахунків з генерацією, заборгованість перед якою з боку НЕК становить близько 30 млрд грн.

«Укренерго» 30-31 грудня 2020 року уклало договір кредитної лінії з Ощадбанком на 5 млрд грн. Аналогічні договори були укладені з Укрексімбанком і Укргазбанком на 4 млрд грн і 1,25 млрд грн відповідно.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини