З січня 2020 «Укренерго» підніме тарифи на електроенергію

Тарифи компанії «Укренерго» на передачу електроенергії з 1 січня 2020 року піднімуться до 155,40 грн/МВт·год (більш ніж на 33%), а на послуги диспетчерського управління — до 10,23 грн/МВт·год (на 27%).

На відкритому обговоренні тарифів «Укренерго» 3 грудня на 2020 рік розглядався тариф на передачу електроенергії в розмірі 135,78 грн/МВт·год. Однак 10 грудня Національна комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила тариф на передачу, який вищий на 19,62 грн/МВт·год — 155,40 грн/МВт·год, повідомили у пресслужбі «Укренерго».

У компанії пояснюють, що купують 80% електроенергії для компенсації технологічних втрат, і тепер її доведеться купувати за ринковою ціною, яка значно вища за ціну електроенергії атомної генерації через зміни, внесені новим урядом.

Telegram Logo

Тариф на диспетчеризацію підвищують тому, що в нього закладені витрати на придбання допоміжних послуг на 1,3 млрд грн в 2020 році.

«Водночас, за розрахунками НЕК «Укренерго», обсяг видатків повинен становити 2,04 млрд грн для можливості придбання критично необхідного для енергосистеми обсягу допоміжних послуг», — уточнюють у компанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами глави «Укренерго» Всеволода Ковальчука, в першому кварталі 2020 року компанія буде спостерігати за динамікою розвитку ринку і за необхідності звернеться до регулятора з проханням відкорегувати тарифи.

Контекст

  • У листопаді НКРЕКП планувала в 2020 році підняти тарифи на передачу енергії і диспетчерського управління «Укренерго» на 13,1% і 23,6% відповідно.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини