Кабмін виділив 11,3 млрд грн держгарантій для сплати «зелених» енергетичних боргів

Фото: itc.ua

Фото: itc.ua

Уряд 9 грудня ухвалило постанову, якою виділив в 2020 році держгарантії НЕК «Укренерго» на суму до 11,3 млрд грн. Це дозволить погасити борги перед виробниками «зеленої» енергетики.

Механізм погашення буде таким: «Укренерго» під держгарантії візьме кредити в держбанках, цими грошима погасить заборгованість перед державним підприємством «Гарантований покупець» («ГарПок»), а воно вже розрахується з виробникам електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ).

Контекст. Інвестори в поновлювану енергетику в жовтні заявили, що розморожують раніше підготовлені позови до України через невиконання урядом узятих на себе зобов'язань в частині оплати виробленої електроенергії.

Telegram Logo

Про це повідомив голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков. За його словами, коли інвестори підписали меморандум з урядом про зниження «зеленого» тарифу, вони зупинили процес підготовки подачі позовів до міжнародних арбітражів, повіривши уряду. Але влада не тримає обіцянки.

Директор Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк сказала, що рівень розрахунків держпідприємства «Гарантований покупець» з відновлюваної генерацією за вересень становить всього 27,8%. При цьому обіцяється, що до кінця року обсяг виплат складе тільки 56%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини