Інвестори «зеленої» енергетики пригрозили розморозити позови до України через невиплати їм обіцяного

Уряд не виконує зобов'язання по меморандуму з інвесторами. Фото: The Verge

Уряд не виконує зобов'язання по меморандуму з інвесторами. Фото: The Verge

Інвестори в поновлювану енергетику розморожують раніше підготовлені позови до України через невиконання урядом узятих на себе зобов'язань в частині оплати виробленої електроенергії.

Про це повідомив голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, передав «Інтерфакс-Україна». За його словами, коли інвестори підписали меморандум з урядом, вони зупинили процес підготовки подачі позовів до міжнародних арбітражів, повіривши уряду. Але влада не тримає обіцянки.

Директор Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк сказала, що рівень розрахунків держпідприємства «Гарантований покупець» з відновлюваної генерацією за вересень становить всього 27,8%. Обіцяється, що до кінця року обсяг виплат складе тільки 56%.

Telegram Logo

Контекст. На кінці липня президент підписав закон 810-IX про вдосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, який покликаний знизити і реструктуризувати «зелений» тариф. В його основу покладено меморандум уряду з інвесторами в поновлювану енергетику: інвестори погодилися на зниження «зеленого» тарифу, а їм були обіцяні виплати за вироблену електроенергію в гарантованих обсягах.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) 1 серпня переглянула «зелені» тарифи для СЕС і ВЕС і надбавки за використання вітчизняного обладнання.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини