Facebook Pixel

Каховську ГЕС відновлять після деокупації Херсонщини — «Укргідроенерго» [оновлено о 17:31]

Каховську ГЕС планують відбудувати після деокупації території Херсонщини, до того ж робитимуть це пришвидшеними темпами.

Про це заявив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота в ефірі телемарафону.

Quote«Відбувається розмив гідроспоруд, і ми розуміємо, що нам доведеться дуже швидко будувати нову станцію. Ми побудуємо на тому самому місці красивішу й потужнішу станцію», — сказав він.

Які кроки робить «Укргідроенерго» для відновлення Каховської ГЕС

За словами Сироти, уже сьогодні «Укргідроенерго» розпочало фахові обговорення, як після деокупації швидко перегородити греблю. До цього залучені фахівці проєктного інституту та будівельники.

Крім того, фахівці обговорюють заходи, як подати воду з верхніх водосховищ Дніпровського каскаду для забезпечення областей, які потерпатимуть від нестачі води. Йдеться про три — чотири області.

Поставлено завдання пробурити додаткові свердловини в Херсонській і Миколаївській областях для отримання прісної води.

Також буде здійснено перекидання води з Дніпровського каскаду до Кривого Рогу.

«Укргідроенерго» подало до Міністерства енергетики новий баланс для зниження використання води на своїх об'єктах.

Quote«Ми заощаджуватимемо воду, щоб, коли буде необхідно наповнити Каховське водосховище, ми швидко його наповнили для забезпечення водою (постраждалих) областей», — сказав він.

Сирота уточнив, що ці рішення було ухвалено на засіданнях РНБО та Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій, які відбулися сьогодні.

[Оновлено о 17:28] В інтерв'ю Forbes Сирота назвав вартість будівництва — від $800 млн до $1 млрд. Саме будівництво триватиме 5 років.

Нагадаємо, що приблизно о 3-й ночі війська рф підірвали греблю Каховської ГЕС, що забезпечувала питною водою низку регіонів півдня та центру України. Майже 80 населеним пунктам, зокрема Херсону, загрожує підтоплення, із небезпечної зони вже евакуйовано 1,3 тис. людей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉