Facebook Pixel

Німеччина відкриває кордони, нові ліки та 4 млн смертей: топ-5 новин про COVID-19

Кількість смертей від коронавірусу у світі перевищила 4 млн. Водночас ситуація в Україні залишається стабільною. Ба більше, уся країна перебуває в «зеленій» зоні й відповідає умовам безпечного регіону за критеріями ЄС.

Однак боротьба з коронавірусом триває, і вчені все ще намагаються знайти ліки проти COVID-19. По всьому світу проводиться вакцинація проти коронавірусу. В Україні, наприклад, 17 і 18 червня щеплення отримала рекордна кількість людей. The Page зібрало найцікавіші новини про коронавірус за тиждень з 14 до 20 червня.

1

Нові ліки проти коронавірусу на основі антитіл

Вчені з Великої Британії провели випробування нових ліків проти коронавірусу. Препарат отримав назву REGEN-COV. Ліки містять суміш двох антитіл і вводяться пацієнтам внутрішньовенно. Таке лікування має допомогти тим людям, у яких немає антитіл до коронавірусу.

У випробуваннях узяли участь майже 10 тис. осіб. Дослідження показало, що з-поміж британських пацієнтів, які потрапили до лікарні з важким перебігом COVID-19, приблизно третина не мала відповіді на природні антитіла.

Новий препарат містить моноклональні антитіла — казирівімаб та імдевімаб, які зв’язуються з різними ділянками білка коронавірусу, запобігаючи зараженню клітин.

Згідно з дослідженням, у пацієнтів, які не мали антитіл, але отримували препарат, шанс померти впродовж 28 днів зменшився на одну п'яту, як порівняти з тими, хто отримував звичайний догляд.

За результатами випробувань з'ясувалося, що після введення препарату знижується:

  • ризик смерті;
  • тривалість перебування в лікарні в середньому на 4 дні;
  • ймовірність того, що буде потрібна штучна вентиляція легень.
2

Кількість смертей від коронавірусу перевищила 4 млн

За розрахунками Reuters, кількість смертей від коронавірусу перевищила 4 млн. Водночас за даними ВООЗ та Університету Джонса Хопкінса, померли 3,8 млн осіб.

За перший рік пандемії кількість померлих від коронавірусу досягла 2 млн осіб, однак наступні 2 млн смертей було зареєстровано за останні 166 днів.

Найбільше летальних випадків зафіксували у:

  • США;
  • Бразилії;
  • Індії;
  • Росії;
  • Мексиці.

Саме на ці країни припадає 50% смертей.

Водночас найбільшу кількість смертей за високого відсотка одужань мають:

  • Перу;
  • Угорщина;
  • Боснія;
  • Чехія;
  • Гібралтар.
3

США витратять $3,2 млрд на противірусні препарати

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила, що Сполучені Штати інвестували $3,2 млрд у розроблення противірусних препаратів для лікування коронавірусу та інших вірусів.

Нова програма, яка отримала назву «Антивірусна програма для пандемій», — це загальноурядова спроба прискорити клінічні випробування перспективних препаратів-кандидатів і розробити методи лікування наступного покоління коронавірусу та інших вірусів, які можуть спричинити майбутні пандемії.

Національний інститут охорони здоров’я визначатиме пріоритети, оцінюватиме і просуватиме кандидатів на противірусні препарати, проводитиме клінічні випробування другої фази та займатиметься розробленням препаратів.

Планами адміністрації Байдена передбачено понад $300 млн на дослідження та лабораторну підтримку, майже $1 млрд на доклінічну та клінічну оцінку й майже $700 млн на розроблення та виробництво ліків Агенцією передових досліджень і проведення біомедичних досліджень.

Крім того, план передбачає до $1,2 млрд на підтримку створення груп для виявлення ліків, орієнтованих на коронавірус та інші віруси.

4

Німеччина відкриє кордони для вакцинованих українців

Німеччина з 25 червня відкриє кордони для українців, які повністю вакцинувалися проти коронавірусу.

Однак в'їхати до Німеччини можна буде лише з тими вакцинами, які перераховані на сайті Інституту Пауля Ерліха. Крім того, після повної вакцинації має пройти не менш як 14 днів.

Поки що в'їхати до країни можна лише після вакцинації препаратами, які схвалило Європейське агентство з лікарських засобів (EMA). Згодом перелік вакцин розшириться завдяки препаратам з аналогічними захисними стандартами.

Наразі в ЄС схвалили чотири вакцини:

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

5

Сертифікати вакцинації в Італії та Японії

Італія приєдналася до схеми ЄС із видачі сертифікатів вакцинації. Завдяки цьому ті, хто перехворів на коронавірус або повністю вакцинувався, зможуть вільно подорожувати країнами Євросоюзу.

Крім того, у країні планують скасувати вимогу щодо носіння масок на вулиці.

Власні сертифікати вакцинації також планує видавати Японія. У країні вони мають з'явитися від середини до кінця липня.

Спочатку сертифікати будуть у паперовому вигляді, однак згодом можуть з'явитися й цифрові аналоги.

Японська влада планує попросити інші країни приймати такі сертифікати вакцинації й дозволити японцям подорожувати.

В Україні сертифікати вакцинації мають з'явитися в липні.