Facebook Pixel

Масове скасування обмежень в Європі: як країни пом'якшують карантин

Карантин у країнах Європи й Україні: хто і як пом'якшує обмеження. Фото: УНІАН

Карантин у країнах Європи й Україні: хто і як пом'якшує обмеження. Фото: УНІАН

Україна та країни Європи почали послаблювати карантинні обмеження у зв'язку з поліпшенням епідемічної ситуації на своїх територіях. Так, наша країна зменшує обмеження для проведення масових заходів, а країни ЄС потроху знімають основні правила і спрощують в'їзд для іноземців.

Ослаблення карантину в Україні

Незважаючи на те, що адаптивний карантин в Україні продовжили до липня, Кабінет міністрів хоче послабити правила для проведення масових культурних заходів. Так, відвідувачі та співробітники зможуть завітати на масові культурні заходи при негативному ПЛР або експрес-тесті на коронавірус, який зроблений за 72 години до заходу, або за умови, що людина пройшла повний курс вакцинації препаратами, які Всесвітня організації охорони здоров'я включила до списку лікарських засобів, дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Також планується дозволити роботу засобів розміщення сфери гостинності, зняти тимчасові обмеження для закладів громадського харчування та самоізоляцію громадян, а також дозволити в'їжджати в країну іноземцям деяких держав.

Telegram Logo

Ослаблення карантину в Європі

У зв'язку з поліпшенням епідемічної ситуації Молдова вже зняла основні коронавірусні обмеження. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров'я країни, дозволяється працювати ресторанно-готельному бізнесу, але з дистанцією в один метр, відновлюють свою роботу місця відпочинку і парки, дитячі табори, театри і постановки на відкритому повітрі. На вулиці маски вже можна не носити.

Послаблює обмеження й Естонія. Так, за словами прем'єр-міністра Кая Калласа, з 31 травня дозволяються заняття спортом групам до 25 осіб, тренування, молодіжна робота, хобі, навчання та підвищення кваліфікації, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

У публічних заходах і зборах зможуть брати участь до 200 чоловік. Заповнюваність магазинів і пунктів обслуговування не повинна перевищувати 50%. Водночас з 14 червня у заходах у приміщенні можуть брати участь до 600 осіб, а на відкритому повітрі до тисячі.

Вирішила зняти деякі обмеження і Німеччина, зокрема на контакти, заявила міністр юстиції ФРН Христина Ламбрехт.

Швейцарія, зі свого боку, скасовує вимогу переводити на дистанційну роботу співробітників і з 31 травня відкриває ресторани (раніше працювали тераси та веранди) та скасовує комендантську годину, передає агентство. Крім цього, країна анулює карантин і вимогу про тест для всіх, хто пройшов повну вакцинацію схваленими вакцинами.

Бельгія вже вирішила поступово скасовувати обмежувальні заходи. Так, з 9 червня відкриються внутрішні приміщення ресторанів, знімається режим обов'язкової дистанційної роботи, дозволяють культурні та видовищні заходи за певних умов. Наприкінці червня почнуть працювати молодіжні табори й асоціації, а також відновлюватиметься практика проведення свят і прийомів (весільних і траурних церемоній) тощо.

Чехія з 31 травня теж послаблює карантин. За словами міністра охорони здоров'я Адама Войтеха, можна буде відвідувати ресторани, бари, кафе, дискотеки, але кількість гостей не повинна перевищувати кількість посадкових місць. Також до країни можна буде в'їжджати туристам із семи країн (Німеччина, Австрія, Польща та інші), передає Seznam.

Кіпр скасує комендантську годину з 10 червня, передає газета Ekathimerini.

Нові правила для туристів в Європі

Слідом за Швейцарією та Чехією, обмеження для іноземців послаблюють також Австрія та Італія. Так, Австрія з 19 травня до 30 червня скасувала обов'язковий десятиденний карантин після прибуття для громадян із 34 країн, повідомили на сайті уряду країни. Йдеться про ті держави, де не фіксують високий рівень зараження COVID-19. Однак потрібно пред'явити довідку з ПЛР-тестом, документ, що підтверджує наявність антитіл до вірусу або сертифікат повної вакцинації.

Італія з 16 травня зняла карантинні обмеження для мандрівників, що прибувають із країн Шенгенської угоди, ЄС, а також із Великої Британії та Ізраїлю, пише Ansa. Наразі вони повинні пройти п'ятиденний карантин після прибуття і здати два ПЛР-тести на COVID-19.

А ось Франція, навпаки, ухвалила рішення про обов'язкову самоізоляцію, але тільки для тих, хто приїжджає з Великої Британії, де поширюється індійський штам коронавірусу, заявив представник французького уряду Габріель Атталем.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини