Facebook Pixel

Неприпустимо повільна вакцинація та суцільні локдауни: чому Європа йде на третій локдаун

Країни Європи посилюють обмеження через велику кількість нових випадків заражень COVID-19. Чому це відбувається, які країни й як підсилюють карантин – у матеріалі The Page.

Чому збільшується кількість заражень

За даними ВООЗ, вакцинація проти коронавірусу в Європі «неприйнятно повільна». Тільки 10% населення Європейського регіону отримали одну дозу вакцини і 4% – пройшли повний курс вакцинації.

«Лише 5 тижнів тому тижнева кількість нових випадків у Європі опустилася нижче позначки в 1 млн, але тепер ситуація у регіоні викликає більше занепокоєння, ніж за останні кілька місяців. Є ризики, пов'язані зі зростаючою мобільністю і зустрічами на релігійні свята», – йдеться в повідомленні.

Водночас у Європі поширюється більш заразний штам коронавірусу «британський». За останні два тижні 23 країни Європейського регіону посилили коронавірусні обмеження, а 13 – послабили.

«Минулого тижня спостерігалося зростання передачі COVID-19 у більшості країн Європейського регіону ВООЗ: 1,6 млн нових випадків і близько 24 тис. смертей. Регіон залишається другим за величиною SARS-CoV-2 серед усіх регіонів світу: загальна кількість смертей стрімко наближається до 1 мільйона, а загальне число випадків захворювання майже перевищує 45 мільйонів», – додали в ВООЗ.

Жорсткий карантин у Франції

Президент Франції Емманюель Макрон ввів загальнонаціональний локдаун щонайменше до кінця квітня 2021 року. Цей локдаун для Франції вже третій. За словами Макрона, було зроблено все, щоб відкласти цей крок, а якщо не ввести локдаун зараз – країна втратить контроль, оскільки вірус став заразнішим.

Так, з 3 квітня введуть комендантську годину з 19:00, закриють всі магазини, крім тих, які продають товари першої необхідності, заборонять віддалятися від місця проживання більш ніж на 10 км. Усього закриються щонайменше 150 тис. магазинів. Водночас із 5 квітня приблизно на три тижні будуть закриті школи та дитячі садочки, а студентам дозволять бути на лекціях раз на тиждень. 71% французів повідомили, що схвалюють рішення про продовження обмежень.

За даними Bloomberg, ці заходи обійдуться країні в 11 млрд євро щомісяця.

Станом на 1 квітня 2021 року всього у Франції зафіксовано 4 644 423 випадки захворювань на коронавірус та 95 640 смертей.

Карантин у Польщі

З 30 березня 2021 року Польща змінила правила в'їзду та ввела обов'язковий карантин для всіх, хто прибуває з країн Шенгенської зони. Без карантину можна буде обійтися тільки у разі наявності негативного тесту на коронавірус, який зроблений не більш ніж за 48 годин до в'їзду.

Для прибулих із країн, які не входять до Шенгенської зони, самоізоляція буде обов'язковою. Уникнути її можна, якщо зробити ПЛР-тест у самій Польщі, результат якого буде негативним.

Ці обмеження торкнуться всіх, хто прибуває наземним і повітряним транспортом. Уряд країни попередив, що ці правила збільшать час обслуговування в аеропортах до декількох годин.

З 27 березня в Польщі щонайменше на два тижні закрили дитячі садки, перукарні, спортивні установи. У церквах можна буде знаходитися одній людині на 20 кв. м.

«Ми за крок від межі, переступивши через яку ми не будемо здатні належним чином лікувати пацієнтів, лікувати наших громадян. Ми повинні зробити все, щоб уникнути такого сценарію», – повідомив глава уряду Матеуш Моравецький.

Станом на 1 квітня 2021 року загальна кількість хворих на коронавірус у Польщі склала 2 356 970 випадків і 53 665 смертей.

Посилення карантину у Німеччині

Гамбург із 2 квітня 2021 року вводить комендантську годину: жителям не можна буде виходити з дому без поважної причини з 21:00 до 5:00. Гамбург став першим містом, який повернувся до жорсткого карантину. Там дитячі садочки перейдуть на розширений особливий режим роботи, а в школах введуть режим часткової відвідуваності занять. Водночас запровадять обов'язкові тести на коронавірус.

Німеччина продовжила обмеження до 18 квітня. На Великодні свята влада Німеччини закликала церкви вести богослужіння онлайн. 1 і 3 квітня оголосили вихідними (всього, враховуючи обов'язкові вихідні в країні, німці 5 днів будуть вдома). В цей час не працюватимуть магазини, крім продуктових точок в суботу і заборонені скупчення людей у громадських місцях.

Станом на 1 квітня 2021 року на коронавірус у Німеччині захворіли 2 830 335 осіб, померли – 77 039.

Хід карантину в Італії

Італія планує ввести обов'язковий п'ятиденний карантин для тих, хто повертається з ЄС. Зараз обов'язковий карантин проходять ті, хто приїжджає з країн, які не входять до ЄС.

Карантин в Італії посилили з середини березня: країну поділили на «помаранчеву» і «червону» зони. У «помаранчевій» зоні не можна залишати населені пункти або регіони, за винятком поїздок на роботу або з метою лікування, ресторани можуть працювати навинос або доставку. У «червоній» зоні не можна виходити з дому без необхідності, закриті всі торгові точки, крім продуктових магазинів і аптек.

У «червоній» зоні Італії — Емілія-Романья, Фріулі-Венеція-Джулія, Лаціо, Ломбардія, Марке, П'ємонт, Апулія, Венето і автономна провінція Тренто. Всі інші – у «помаранчевій» зоні.

Обмеження діятимуть щонайменше до 6 квітня. Станом на 1 квітня 2021 року в Італії занедужало 3 584 899 осіб, а померли – 109 346.

Подякувати 🎉