В Україні почали робити щеплення індійським дженериком — вакциною Covishield.
Дозвіл на використання цієї вакцини було видано в екстреному порядку, оскільки її виготовлено за технологією британської Oxford/AstraZeneca. Ситуація пояснюється тим, що Oxford/AstraZeneca вже має європейські дозволи на використання своєї вакцини. Водночас ті компанії, які поки що не дістали дозволів у США та Європі, змушені проходити в Україні довгий етап погоджень. Одна з таких вакцин — китайська Sinovac Biotech.
Фармацевтична компанія «Лекхім» — уповноважений представник китайської компанії Sinovac Biotech — першою подала заявку до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я на реєстрацію в Україні своєї вакцини проти коронавірусу. Очікується, що реєстрація Sinovac Biotech завершиться впродовж тижня.
За даними біомедичного центру Бутантан у Сан-Паулу (Бразилія), вакцина проти COVID-19, яка розроблена китайською компанією Sinovac Biotech, є ефективною проти варіантів вірусів, виявлених у Великій Британії та Південній Африці.
«Ми протестували цю вакцину в Китаї проти англійського та південноафриканського варіантів і отримали хороші результати», — сказав Дімас Ковас, глава біомедичного центру Бутантан у Сан-Паулу, який проводив випробування китайської вакцини в Бразилії й тепер постачає препарат для Міністерства охорони здоров'я цієї країни.
Він також повідомив, що Бутантан тестує вакцину, що відома як CoronaVac, проти бразильського варіанту вірусу, який виявлено в місті Манаус. «Скоро ми отримаємо результати, і ми впевнені, що вони будуть позитивними», — сказав Ковас.
Ефективність китайської вакцини проти бразильського штаму є особливо важливою для Бразилії. Уряд зарезервував 100 мільйонів доз цього препарату та зробив його центральним елементом своєї кампанії з вакцинації.
У понеділок глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам публічно вакцинувалася Sinovac Biotech, щоб подолати скептицизм, який виник під час підготовки азійського фінансового хабу до кампанії з вакцинації.
Лам і керівники різних державних відомств отримали щеплення від коронавірусу в головній бібліотеці Гонконгу. Вона закликала представників громадськості зробити те саме й «допомогти Гонконгу якомога швидше відновити поїздки та економічну активність».
«Будь ласка, прийдіть і зробіть укол», — сказала вона.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора
Читайте також