
Третя хвиля коронавірусу: країни ЄС вводять нові обмеження. Фото: pixabay
Стрімке зростання кількості хворих на коронавірус у європейських країнах свідчить про третю хвилю COVID-19. Тому країни ЄС продовжують масову вакцинацію проти коронавірусу.
Крім того, нова хвиля змусила європейців відновлювати протиепідемічні обмеження. зібрало дані про посилення карантину в Європі через нову хвилю COVID-19.
Німеччина вводить новий локдаун
Влада Німеччини вирішила продовжити карантин до 18 квітня. Крім того, на Великдень діятимуть жорсткіші обмеження.
Під час великодніх канікул між 1 і 5 квітня всі приватні зібрання буде обмежено двома домашніми господарствами до п’яти осіб. Супермаркети залишаться закритими й відкриються лише в суботу перед Великоднем.
Загалом бари та ресторани не працюватимуть до 18 квітня, а школи й магазини другої необхідності закриватимуться в тих районах, де впродовж семи днів було виявлено понад 100 нових інфекцій на 100 тисяч людей.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель наголосила, що Європа перебуває в третій хвилі коронавірусу. Вона також зазначила, що масова вакцинація є необхідною для перемоги над коронавірусом.
Саме тому необхідно знайти справедливе рішення щодо розподілу вакцин, не порушуючи водночас міжнародні ланцюги постачань. Однак насамперед країни ЄС забезпечуватимуть вакцинами власних громадян.
Меркель також наголосила на важливості посилення механізму COVAX.
Комендантська година у Франції
Через зростання кількості хворих на коронавірус уряд Франції вирішив залишити комендантську годину із 7-мої години вечора до 6-тої ранку, а бари, кафе, театри, ресторани, кінотеатри та туристичні об’єкти — закритими.
Носіння масок усе ще є обов’язковим у громадських місцях, у приміщенні та на вулиці в більшості міст і місцях, які часто відвідують.
Уряд сподівається, що регіонального карантину буде достатньо, щоб послабити тиск на лікарні в районах, які постраждали найбільше, поки вакцинування у Франції набирає обертів.
Італія поділила країну на зони
Італійська влада поділила країну на зони епідемічної небезпеки. Приблизно половина країни перебуває в «помаранчевій» зоні, а решта — у «червоній».
Згідно з новими правилами, суворо обмежуються подорожі: у «помаранчевій» зоні громадянам не дозволяється залишати свої міста без нагальної причини, тоді як у «червоній» зоні треба залишатися у власному будинку й виходити на вулицю лише в разі крайньої потреби.
Усі бари та ресторани, а також музеї, галереї, кінотеатри, театри та інші культурні об'єкти зачинені, заклади громадського харчування можуть працювати тільки навинос та доставку.
Школи в «помаранчевій» зоні переважно працюють, а в «червоній» зоні запроваджено повністю дистанційне навчання. Уряд заявляє, що обмеження діятимуть принаймні до Великодня.
Норвегія ввела обмеження на Великдень
У Норвегії діють обмеження як на місцевому, так і на національному рівні. Наприклад, Осло та округ Вікен нещодавно потрапили під жорсткіші карантинні обмеження, ніж решта країни.
У країні оголосили про нові національні обмеження, які діятимуть упродовж великодніх свят. Зокрема, йдеться про обмеження до двох гостей у приватних будинках і національну заборону бізнесу, що продає алкоголь.
Вони також передбачають заборону організовувати спортивні та розважальні заходи в приміщенні для дорослих, а рекомендації щодо соціального дистанціювання збільшено до двох метрів.
Австрія продовжила локдаун до Великодня
Австрія також вирішила продовжити локдаун через коронавірус до Великодня, скасувавши план послаблення певних заходів із 27 березня.
Наразі суворі заходи застосовуються по всій країні, крім західної землі Форарльберг, включно з комендантською годиною, закриттям барів, ресторанів і розважальних закладів.
Водночас в Австрії можуть відкрити перукарні та косметичні салони, однак відвідувачі мають показати негативний тест на коронавірус, якому менше ніж 48 годин.
Школи для очних занять в Австрії залишаються відкритими, однак їх можна буде закрити в регіонах або муніципалітетах, де спостерігається сплеск інфекції або мутації вірусу.
Загальнодержавні обмежувальні заходи діятимуть до Великодня, після чого буде застосовано регіональний підхід.
Швейцарія продовжила карантинні обмеження
Швейцарія вирішила продовжити більшість заходів для боротьби з третьою хвилею коронавірусу. Швейцарська влада пообіцяла, що з понеділка, 22 березня, буде пом'якшено кілька заборон, однак міністр охорони здоров'я Швейцарії Ален Берсет заявив, що обмеження триватимуть до 14 квітня.
Утім, уряд вирішив пом'якшити обмеження кількості людей, які можуть зустрічатися в приміщенні, — її збільшено до десяти осіб.
Окрім вимоги щодо носіння масок у всіх закритих громадських приміщеннях, обмеження передбачають закриття ресторанів, барів і кафе, за винятком служб вивезення та доставки їжі.
Швейцарці також зобов'язані працювати вдома, де це є можливим. Школи у Швейцарії залишаються відкритими з літа попри заклики до їхнього закриття під час спалаху заражень восени.
Данія пом'якшує карантинні обмеження
На відміну від інших країн ЄС, Данія перебуває на стадії пом'якшення обмежень і оголосила про плани щодо скасування багатьох правил, що діють наразі, упродовж наступних двох місяців.
Цього місяця знову відкрилися магазини, за винятком великих магазинів, які працюють за призначенням, а також торгових центрів і універмагів.
Кінотеатри, театри, бари та ресторани залишаються закритими. Ліміт громадських зібрань наразі становить десять осіб на відкритому повітрі або 50 — для організованих спортивних заходів.
План відновлення передбачає поступове скасування більшості обмежень з інтервалом у два тижні за умови, що кількість захворювань перебуватиме під контролем, а вакцини доставлятимуться, як очікувалося. Використання паспортів вакцинації також є частиною цього плану.
Уряд заявляє, що планує скасувати більшість обмежень, коли проти вірусу буде вакциновано всіх осіб старше за 50 років.
Іспанія послаблює карантин
В Іспанії, де обмеження через коронавірус переважно ухвалюються на регіональному рівні, останнім часом фіксується зменшення кількості хворих, що дало можливість владі послабити обмеження.
Полегшені заходи передбачають дозвіл на поїздки між муніципалітетами/провінціями. Однак людям в Іспанії доведеться провести Великдень вдома, оскільки всі регіональні кордони на період свят залишатимуться закритими.
З іншого боку, міжнародним туристам із ЄС буде дозволено відвідати Іспанію впродовж Страсного тижня, якщо вони нададуть негативний тест на коронавірус і заповнять медичну форму. Їм також доведеться дотримуватися обмежень, які діють у тій частині Іспанії, де вони перебуватимуть.
Молдова готова використовувати російську вакцину
На тлі стрімкого поширення коронавірусу в країні президентка Молдови Мая Санду обговорила з послом РФ Олегом Васнецовим можливість отримати доступ до російської вакцини проти коронавірусу «Супутник V».
За її словами, пріоритетним завданням є забезпечення громадян країни ефективними вакцинами всіх типів. Наразі в Молдові зареєстровано три вакцини проти коронавірусу: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca та «Супутник V».
У Молдові також не виключають, що купуватимуть російську вакцину для безоплатної вакцинації, тільки-но її схвалить ВООЗ.