Карантин у Європі та США: що забороняють, а що дозволяють. Фото: pixabay
Європейські країни знову почали посилювати карантинні обмеження через стрімке зростання кількості хворих на коронавірус. Однак Німеччина навпаки вирішила поступово послабити карантин.
Жорсткий карантин в Естонії
З 11 березня в Естонії почнуть діяти жорсткі карантинні заходи з боротьби з розповсюдженням COVID-19. Масштабні обмеження триватимуть до 11 квітня і будуть пом'якшені тільки після того, як поширення пандемії знизиться.
Ба більше, агресивний британський штам коронавірусу поширюється в Естонії швидше, ніж прогнозувалося, а медична система в кризі.
Згідно з рішенням уряду Естонії, в країні з 11 березня:
- разом зможуть пересуватися до двох осіб, які повинні дотримуватися дистанції в два метри;
- в школах більше не зможуть перебувати і учні 1-4 класів, також контактне навчання не дозволено для учнів, які готуються до випускних іспитів в основній школі і державних іспитів;
- заборонені спортивні змагання, робота спортзалів і тренажерних залів;
- заборонено проводити публічні заходи;
- будуть закриті басейни, СПА та лазні;
- дозволені лише публічні збори і богослужіння під відкритим небом в групах до 10 осіб;
- будуть закриті магазини;
- закладам громадського харчування дозволено тільки продаж їжі навиніс.
Обмеження не поширюються на продуктові магазини, аптеки, магазини, в яких продаються допоміжні засоби та медичні засоби, представництва телекомунікаційних фірм, магазини оптики, зоомагазини і заправні станції.
Також заборонено їсти та пити у кафе та на заправних станціях.
Комендантська година у Нідерландах
Комендантська година в Нідерландах триватиме щонайменше до 31 березня, передає Reuters. Однак у країні пройдуть парламентські вибори 15-17 березня.
Також у квітні ресторанам і кафе зможуть дозволити обслуговувати клієнтів на відкритих терасах, якщо найближчим часом в країні знизиться рівень зараження коронавірусом.
Комендантську годину з 21:00 до 4:30 за місцевим часом було встановлено у країні 23 січня і тривати вона мала до 10 лютого.
Це призвело до масових заворушень, протестувальники кидали каміння і петарди в поліцію, палили на вулицях багаття. А у деяких містах поліцейські застосовували сльозогінний газ, водомети та кийки.
Карантин у Чорногорії
Президент Чорногорії Міло Джуканович закликав уряд країни закрити кордони і ввести суворі обмежувальні заходів через зростання захворюваності на коронавірус.
Також він назвав ситуацію з коронавірусом у країні драматичною і висловив необхідність посилення заходів. За його словами, це дозволить підтримати стабільність системи охорони здоров'я і дасть шанс на швидке відродження економіки.
Послаблення обмежень у США
Американський центр з контролю та запобігання хворобам (CDC) повідомив, що особи, які пройшли повну вакцинацію, можуть частково повернутися до «нормального» життя.
Крім того, їм дозволили відвідувати вже вакцинованих та деяких невакцинованих громадян. У CDC вважають, що через два тижні після повної вакцинації людина захищена від зараження коронавірусом.
Наразі повну вакцинацію пройшли 30 млн американців.
Нові правила були оголошені на спеціальному брифінгу у Білому домі. Відтак вакциновані люди можуть:
- перебувати у приміщенні без масок та дотримання соціальної дистанції з іншими вакцинованими;
- перебувати у приміщенні із невакцинованими членами родини, якщо вони не перебувають у групі ризику (люди похилого віку, із супутніми хворобами);
- не робити тестів і не проходити карантин після спілкування із хворими на коронавірус, крім випадків, коли з'явилися очевидні симптоми хвороби.
Однак їм й надалі рекомендують дотримуватися правил безпеки: вдягати маску та зберігати соціальну дистанцію у громадських місцях, а також уникати скупчень людей та подорожей.
Карантин вихідного дня у Франції
Кількість районів Франції, що перебувають під блокуванням на вихідні, зростає через розповсюдження коронавірусу. Так, до трьох областей Франції, які вже підпадали під блокування вихідних, приєднався Па-де-Кале.
Серед регіонів із обмеженнями — Ніцца, ділянка Французької Рив'єри, що охоплює 62 міста та комуни, і місто Дюнкерк на півночі.
Обмеження Рив'єри та Дюнкерка триває з 18:00 п'ятниці до 6:00 понеділка. У Па-де-Кале обмежувальні заходи починаються о 8-й ранку в суботу.
У всіх регіонах діє стандартна комендантська година з 18:00 до 6:00 протягом тижня.
Вихід на вулицю дозволяється лише за життєво важливих причин, включаючи роботу, покупку продуктів, медичні зустрічі та вигул собаки.
Виїзд з дому на вправи в суботу або неділю дозволений з обмеженнями.
Це повинні бути індивідуальні вправи і повинні тривати не більше однієї години на день. Також людям дозволяється виїжджати на відстань до 5 км від свого будинку.
Жителям постраждалих областей, щоб виїхати на вихідні, потрібно вказати причину у застосунку TousAntiCovid, щоб довести, що поїздка життєво необхідна.
Однак для людей, які проживають в одному з 23 департаментів, які перебувають у підвищеному режимі готовності, є деякі додаткові заходи:
- магазини площею понад 10 000 квадратних метрів закриються;
- носіння масок стане обов’язковим на вулиці в усіх районах, де це ще не так;
- місцеву владу попросять регулювати або забороняти доступ до районів, де збираються великі групи людей.
Посилення карантину в Італії
Уряд Італії розглядає, які заходи застосувати, якщо до кінця тижня кількість нових випадків інфекції все ще зростатиме. Аналітичний центр GIMBE вже попередив, що Італія вступила у третю хвилю.
Кілька провідних італійських медичних та наукових експертів протягом останніх тижнів заявили, що «терміново» потрібно суворе блокування, тоді як урядова консультативна група Науково-технічний комітет (CTS) закликає уряд прийняти більш жорсткі обмеження.
Послаблення карантину у Німеччині
Канцлер Німеччини Ангела Меркель оголосила у середу ввечері про план послаблення обмежень щодо коронавірусу, включаючи умови для відкриття бізнесу. Однак карантин продовжиться принаймні до 28 березня.
За словами Меркель, існує п’ятикроковий план послаблення обмежень на регіональному або державному рівні. Кроки вводитимуться кожні 14 днів, якщо регіональна кількість інфекцій стабільна або зменшена.
- Крок перший: деякі шкільні класи, дитячі садки та перукарні знову відкриваються. Цей крок вже відбувся у понеділок, 1 березня;
- Крок другий, починаючи з 8 березня: книгарні та флористи можуть знову відкритись за умови наявності одного клієнта на 10 квадратних метрів. Професії, засновані на контактах, такі як масажні практики, також можуть відкриватися з негативним результатом тесту;
- Крок третій, почнеться не раніше 8 березня: якщо зареєстрованих випадків менше 50 на 100 тис. людей, то музеї, зоопарки та сади, зможуть відкритись знову, а також торгові підприємства площею не менше 10 квадратних метрів на клієнта. До 10 осіб можуть займатися безконтактними видами спорту на відкритому повітрі;
- Крок четвертий почнеться не раніше 22 березня: ресторани на відкритому повітрі, театри, концертні майданчики, кінотеатри та оперні театри можуть знову відкритись. Тоді люди зможуть займатися безконтактними видами спорту в приміщенні та контактними видами спорту на відкритому повітрі.
- Крок п’ятий, починаючи з 5 квітня: до 50 людей зможуть збиратися на рекреаційні заходи на відкритому повітрі, а спортивні обмеження будуть зняті. Магазини можуть відкритись щонайменше з 10 квадратних метрів на одного покупця. Дозволено проводити безконтактні види спорту на відкритому повітрі та контактні вправи у приміщеннях.