Facebook Pixel

Нове вторгнення, санкції проти «Північного потоку — 2», членство в ЄС і НАТО. Головне з інтерв’ю глави МЗС Кулеби

Очільник Міністерства зовнішніх справ Дмитро Кулеба дав інтерв’ю виданню «РБК-Україна», у якому розповів про ескалацію на українсько-російському кордоні; міжнародну підтримку України; санкції проти «Північного потоку – 2» та про те, чому їх досі не ввели; кроки нашої країни до членства в ЄС і НАТО та інше. The Page публікує головне.

Ескалація та загроза нового вторгнення

Кулеба заявив, що ситуація нині нагадує квітневу. Однак тоді вдалося «дипломатично» змусити Москву відступити. За поточний рік «рівень загрози суттєво підвищився».

«Тепер за останній місяць рівень загрози підвищився, але він не перетнув червону позначку. Знаєте, як на термометрі є червона риска на 37 градусах. Ми наблизилися до цієї червоної риски за останній місяць, але її ще не перетнули. І тепер всі зусилля все ще спрямовані саме на запобігання ризику військової ескалації з боку Росії».

Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба

міністр закордонних справ

Міністр додав, що всі дипломатичні зусилля, які охоплювали низку переговорів з урядами європейських країн і США, не змогли «відкотити температуру до норми», однак допомогли уникнути її подальшого зростання.

Російські вимоги до НАТО

Кулеба наголосив, що, якщо Північноатлантичний альянс піде на запропоновані Росією вимоги, це стане «найбільшим приниженням США та НАТО в історії з моменту заснування» військового блоку. Міністр додав, що, ймовірно, Кремль обрав для себе «стратегію божевільного» (madman strategy) — демонстрацію партнерам готовності до будь-яких непередбачуваних кроків.

«У них цілком може й не бути плану, до речі. Хаотичні дії: а давайте спробуємо це, а побачимо, що вийде. У них все одно репутація «поганих хлопців», втрачати їм в цьому сенсі особливо немає чого… Це таке тестування, провокування Заходу, це їхня гра. Ми тут маємо менше думати про їхню мотивацію і більше дбати про свої дії та про скоординованість дій наших партнерів із нами».

Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба

міністр закордонних справ

Мінські переговори та нормандський формат

Кулеба розповів, що українська сторона постійно працює з організацією саміту в нормандському форматі. Він наголосив, що найголовніший момент для України те, «щоб президент (Володимир – The Page) Путін сидів за столом».

«У нього є така риса, що коли він уже сідає за стіл, то намагається встати з-за нього з домовленістю, і тоді можна шукати рішення. І досвід паризького саміту 2019 року про це свідчить».

Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба

міністр закордонних справ

Щодо Мінська міністр заявив, що потреби в переговорах нині немає: «...воно вже стільки разів все обговорено та написано». За його словами, потрібно лише зелене світло від Кремля, оскільки Росія тримає майже всі узгоджені пункти (зокрема, повне припинення вогню, відкриття КПВВ, звільнення полонених тощо) у стоп-режимі.

Санкції проти «Північного потоку — 2» і чому їх не ввели

Міністр заявив, що Україна спільно із західними партнерами розробили пакет санкцій проти російського газопроводу «Північний потік — 2». Однак він додав, що поки що конкретного плану щодо їхнього подальшого просування немає і на це є декілька причин.

«Перша – розбіжність серед суб'єктів щодо того, чи треба фіналізувати цей пакет наразі та зробити його очевидним для Росії. Або ж через дипломатичні канали погрожувати їм «невимовними стражданнями», стимулюючи їх піти назустріч. Друга причина — об'єктивна реальність, наближення католицького Різдва та згортання всієї активності на дипломатичному треку, це теж має свій вплив».

Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба

міністр закордонних справ


Перспективи членства України в ЄС і НАТО

Кулеба заявив, що за 2021 рік Україна «однозначно стала ближчою до ЄС», зокрема завдяки угоді про відкрите небо; приєднанню до Європейського фонду миру; поглибленню інтеграції у внутрішній ринок ЄС; крокам до від'єднання української електромережі від російської та білоруської та її приєднання до європейської ENTSO-E. Міністр також підкреслив, що Україна приєдналася до Програми розширених можливостей НАТО.

«Ми будемо працювати скрізь у світі, де ми побачимо український інтерес або інтерес побачить український бізнес. Я ідейно за Європу, ЄС і НАТО, і цей стратегічний курс України абсолютно незворотний і незмінний. Але світ набагато ширший, і Україна має в цьому світі почуватися впевнено і отримувати від цього світу те, що потрібно нам, і з вигодою для себе давати іншим країнам те, що потрібно їм».

Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба

міністр закордонних справ


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉