Facebook Pixel

Україна та Євросоюз підписали угоду про «відкрите небо»: що це означає для українців

Україна та Європейський Союз підписали Угоду про спільний авіаційний простір. Церемонія підписання відбулася в присутності Президента України Володимира Зеленського, глави Європейської ради Шарля Мішеля та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн. Документ має бути ратифікований кожною державою-членом ЄС і Україною. Про це повідомляється на сторінці Офісу президента у Facebook.

Quote«Через вісім років нарешті підписано угоду про спільний авіаційний простір. Це високі стандарти безпеки польотів, нові можливості для громадян і бізнесу, більша кількість рейсів і ширша географія подорожей», — заявив Зеленський.

Угода знімає ринкові обмеження для України та прив’язує її до внутрішнього авіаційного ринку ЄС завдяки впровадженню авіаційних стандартів і правил Євросоюзу. Зазначимо: згідно з документом, будь-яка країна Євросоюзу зможе призначати будь-якого європейського перевізника для виконання рейсів в Україну. До того ж європейські перевізники тепер мають право літати на внутрішніх українських лініях.

Раніше Зеленський заявляв, що угода дасть змогу українцям отримати дешевші квитки.

Зауважимо, що здешевлення авіаквитків буде можливим завдяки посиленню конкуренції на ринках, які мають обмеження (під час першого етапу лібералізації буде знято всі обмеження для авіакомпаній України та ЄС на польоти між будь-якими містами України та ЄС), після чого авіакомпанії почнуть цінове суперництво. Але зазначається: у разі якщо з якоїсь лінії піде слабкий гравець, решта учасників можуть знову підняти ціни, щоб компенсувати свої попередні втрати.

Контекст. Переговори Євросоюзу та України про спільний авіаційний простір завершилися у 2013 році, однак підписання угоди було заблоковано через конфлікт між Великою Британією та Іспанією щодо статусу аеропорту Гібралтару. Після виходу Британії з ЄС ця проблема зникла.

Європейське спільне авіаційний простір (САП) — двостороння угода між ЄС і третіми країнами щодо загальних стандартів безпеки й лібералізації ринкових відносин у сфері авіації. Вважається, що це дасть змогу більш ефективно й безпечно використовувати повітряний простір.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉