Після того, як Європейський Союз схвалив угоду про спільний авіаційний простір з Україною, на новину вже відреагували президент Володимир Зеленський, аеропорт «Київ» та інші, заявивши, що це в першу чергу приведе до зниження цін на авіаквитки для українців. Які ще плюси відкритого неба? Про це — в матеріалі .
За словами Володимира Зеленського, угода дасть змогу українцям отримати дешевші квитки. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.
«Угода дасть змогу нашим громадянам отримати дешевші квитки та розширити географію подорожей. Її підписання стане ще одним кроком до входження України до єдиного європейського простору».
Володимир Зеленський
президент України
Про зниження цін на квитки заявив і голава ради директорів Міжнародного аеропорту «Київ» імені Ігоря Сікорського Денис Костржевський, повідомили в пресслужбі. За його словами, підписання угоди вигідне українцям, оскільки на першому етапі це приведе до зниження цін на авіаквитки та розширення географії маршрутів.
«Підписання угоди буде дійсно вигідне Україні лише тоді, коли українські авіакомпанії зрівняються в технічних і фінансових показниках із європейськими. І так само, як український ринок відкриється європейським авіакомпаніям, європейський ринок має відкритися українським. Тільки за такого паритету є сенс говорити про те, що Україні вигідне відкрите небо», — зазначив Костржевський.
Видання Ain.ua пояснює, що здешевлення авіаквитків буде можливе завдяки посиленню конкуренції на ринках, які мають обмеження (під час першого етапу лібералізації будуть зняті всі обмеження для авіакомпаній України та ЄС на польоти між будь-якими містами України та ЄС), після чого авіакомпанії почнуть цінове суперництво. Але відзначається, що, якщо з якоїсь лінії піде слабкий гравець, решта учасників можуть знову підняти ціни, щоб скомпенсувати свої попередні втрати.
Які ще плюси відкритого неба з ЄС для України
На якнайшвидше повноцінне входження в України до авіаційного простору ЄС відреагував і міністр інфраструктури Олександр Кубраков. За його словами, це сприятиме посиленню соціальної, економічної та туристичної взаємодії з країнами ЄС, цитує його пресслужба відомства.
«Мова йде про повноцінне входження України до єдиного авіапростіру ЄС з обов'язковою імплементацією європейських стандартів і правил у сфері авіаперевезень. Усунення ринкових обмежень — це посилення соціальної, економічної та туристичної взаємодії між ЄС і Україною».
Олександр Кубраков
міністр інфраструктури
В авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) розповіли про переваги події для українських перевізників. Як повідомили в компанії агентству «Інтерфакс-Україна», українські авіакомпанії наразі не мають проблем з отриманням дозволів на польоти до європейських країн, але, щоб говорити про переваги входження у відкрите небо, потрібно вивчити текст цього документа.
«Переваги українським перевізникам могли б дати, зокрема, гарантовані зручні слоти в головних європейських аеропортах і право здійснювати перельоти між країнами Європи. Однак досі чіткого розуміння можливості здійснення авіакомпаніями України перельотів всередині Євросоюзу немає», — сказали там, додавши, що підписання договору важливе, оскільки стане додатковим поштовхом до відновлення для українців можливості вільно подорожувати до країн ЄС із туристичною метою.
Контекст. Напередодні, 28 червня, стало відомо, що Рада ЄС схвалила підписання угоди про спільний авіаційний простір, що є останнім етапом перед підписанням документа, який також називають угодою про відкрите небо. Зробити це планують восени 2021 року.