З 15 квітня до 1 червня 2021 року Росія тимчасово зупиняє регулярні рейси та чартери до Туреччини й авіасполучення з Танзанією.
розбиралося, що чекає на ринок туризму після цього рішення та чи був причиною обмежень саме коронавірус.
Тимчасове зупинення польотів
Винятком у ситуації з тимчасовим зупиненням авіасполучення між РФ і Туреччиною будуть два рейси на тиждень за напрямками Москва — Стамбул і Стамбул — Москва. За даними «Інтерфаксу», ще будуть рейси, які організували для повернення російських громадян на Батьківщину та поїздок для участі концерну «Титан-2» у будівництві атомної електростанції «Аккую».
Туроператорам із РФ рекомендували тимчасово зупинити продаж путівок до Туреччини з 15 квітня до 1 червня 2021 року. А туристам, які придбали путівки з вильотом до 1 червня, рекомендують змінити напрямок або перенести поїздку.
За словами віцепрем'єрки РФ Тетяни Голікової, туристи, які перебувають у Туреччині, зможуть вилетіти в дату, яку вказано в путівці, а ті, хто планує летіти до Туреччини після 1 червня, отримають оперативну інформацію про ситуацію.
У період з 15 квітня до 31 травня тури придбали понад 500 тис. росіян. Загальна вартість заброньованих турів до Туреччини становить 32 млрд рублів ($415 млн).
«Багато готелів не дочекаються своїх гостей. Авіакомпанії не дорахуються своїх пасажирів. Ситуація ускладнюється тим, що обмеження введено напередодні травневих свят. У цей період Туреччина є дуже популярною серед російських туристів. Для багатьох готелів втрачає будь-який сенс організація шоу-програм, адже сьогодні на них обрушиться шквал анулювання заброньованих номерів, які вже не вдасться заповнити за 2,5 тижня, які залишилися до свят», – розповів avianews Олександр Френкель із туристичної компанії Argo Travel.
Як повідомила у коментарі для фахівець з туризму туристичної компанії «Фаетон Тревел» Алла Ткаченко, ця новина сильно перебільшена. Оскільки Туреччину для Росії закривають тільки на травень, в той час як туристичний сезон в Туреччині триває до листопада.
У всьому винний коронавірус?
Влада РФ тимчасово зупинила польоти до Туреччини й Танзанії через COVID-19.
«Найвищі цифри захворюваності зареєстровано в Турецькій Республіці. І я нагадаю: якщо в Росії це було 45 випадків на 100 тис. населення, то в Туреччині цей показник склав 455 на 100 тис. населення на тиждень», – повідомила глава Росспоживнагляду Анна Попова.
За її словами, ситуація з поширенням коронавірусу в Туреччині ускладнюється з початку березня 2021 року, і «наразі темпи приросту не зупиняються».
У Танзанії є ризик зараження не тільки коронавірусом, а й малярією. У 2020 році з Танзанії до Росії було завезено 11 випадків малярії.
Однак народний депутат України 8 скликання Сергій Лещенко написав, що ця заборона є «відповіддю Володимира Путіна на рішення президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана пропустити американські кораблі через Босфор у Чорне море для стримування дій Росії щодо України ».
«Іронія ситуації в тому, що програють від цього самі росіяни», – пише він у своєму Telegram-каналі.
Дійсно, РФ застерігала Анкару та інші столиці від «підживлення мілітаристських настроїв Києва». Ця заява прозвучала після зустрічі президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана з президентом Володимиром Зеленським у рамках засідання стратегічної ради високого рівня між Туреччиною та Україною. Сторони домовилися й далі координувати дії, які спрямовані на відновлення територіальної цілісності України. Туреччина повідомила, що занепокоєна розвитком ситуації на Донбасі й готова надати Україні «будь-яку необхідну підтримку» для зняття напруженості в цьому регіоні.
Джерело на ринку туризму повідомило , що пов'язує тимчасове зупинення польотів із РФ до Туреччини та Танзанії з політичним чинником, а не коронавірусом.
У відповідь на це прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що ситуація з обмеженням польотів не пов'язана з політикою, а має епідеміологічний характер і пов'язана з досить різким спалахом захворюваності в Туреччині.
Що чекає на український туризм
Як повідомила в коментарі для партнерка туристичної компанії Kottravel Ольга Янченко, для українців Туреччина однаково залишиться найбільш оптимальним напрямком для відпочинку в літній сезон.
«Зараз, крім Туреччини, особливо літати нікуди. Є країни Адріатичного узбережжя – Албанія, Хорватія та Чорногорія, але там немає нормальної системи all inclusive, і туди літає інша категорія туристів. Тому Туреччина залишиться оптимальним і основним напрямком», – розповіла вона.
Вартість турів до Туреччини для українців може змінитися.
«Це може бути демпінг від тих готелів, які відкрилися й заявили, що працюватимуть у цей сезон. Вони можуть знизити чек, а якщо бронювань буде занадто мало, то можуть ввести спеціальні пропозиції. Підвищуватися вартість навряд чи буде. Бо навіть у 2020 році, коли готелі почали відкриватися й заповнюватися лише на 50%, вони говорили, що не підійматимуть вартість номерів», – додає вона.
На самій Туреччині ситуація навряд чи сильно позначиться.
На думку Алли Ткаченка, у самій Туреччині у першу чергу постраждає сервіс – зменшать кількість персоналу, ще уріжуть харчування і шведський стіл буде простішим. У короткостроковій перспективі можливе невелике падіння цін, як спосіб врятуватися. Але, в цілому такі новини не є хорошими для туристичного ринку Туреччини.
«Ціни найімовірніше виростуть, щоб готелі могли «вижити», а частина готелів не відкриється у літньому сезоні або закриється. Прогнозуються скасування бронювань або переселення в інші готелі через не відкриття готелів», – додала вона.