Після обрання нового канцлера Німеччини Олафа Шольца виникло питання, як це вплине на Нормандський формат та Україну. Експерт-міжнародник Руслан Бортник прокоментував можливі зміни.
На думку експерта, нормандський формат суттєво не зміниться після обрання нового канцлера Німеччини:
«Німецька політика збереже деяку спадкоємність. А надто з огляду на те, що Шольц був членом і одним з очільників уряду Ангели Меркель».

Своєю чергою, міністр закордонних справ Німеччини — це дійсно нова фігура, але роль МЗС у Німеччині така ж, як і в Україні, — допоміжна щодо лідера (канцлера чи президента).
«Я гадаю, що Німеччина спробує оживити ці переговори, але кардинальної зміни підходу, курсу не варто очікувати. Хоча позиція Німеччини може стати трохи більш критична щодо Росії», — додав Бортник.
Контекст. Ангела Меркель 16 років була на посаді канцлера Німеччини. Тепер її на цій посаді замінить 63-річний німецький політичний і державний діяч, член Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Олаф Шольц.
Ще з 2018 року політик обіймав посаду віцеканцлера ФРН і глави німецького Мінфіну в коаліційному уряді Меркель.
За кандидатуру Шольца проголосували 395 депутатів парламенту, 303 висловилися проти, шестеро — утрималися.
Довідка. Нормандський формат — це зустріч лідерів чотирьох держав (України, Німеччини, Франції, Росіяї), де обговорюються питання щодо російської збройної агресії проти України. Востаннє нормандська четвірка проводила онлайн-зустріч у листопаді 2020 року. Наступна зустріч планувалася, поки Меркель ще була на посаді, але Росія відмовилася від участі в саміті.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!