Facebook Pixel

Кремль злив конфіденційне листування з Німеччиною та Францією. Що з цього Україні

Злив дипломатичного листування між Москвою, Берліном і Парижем – деталі. Фото: Wikipedia (на фото будівля МЗС РФ)

Злив дипломатичного листування між Москвою, Берліном і Парижем – деталі. Фото: Wikipedia (на фото будівля МЗС РФ)

Російське Міністерство закордонних справ виставило на своєму сайті тексти листів, якими обмінювалися глава російського МЗС Сергій Лавров і його колеги з Франції та ФРН. Їхня тематика стосується України, зокрема, війни на Донбасі. Москва злив конфіденційної інформації пояснила «частим спотворенням» російської позиції із зазначеного питання.

Як пояснили злив у Москві

Quote«Останнім часом позиція Росії, її роль у внутрішньоукраїнському врегулюванні та підходи до проведення можливої міністерської зустрічі у «нормандському форматі» зазнають спотворення. Щоб запобігти подальшим спекуляціям, МЗС Росії вирішило оприлюднити першоджерела та опублікувати дипломатичне листування міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова з главами зовнішньополітичних відомств Німеччини та Франції Гайко Маасом і Жан-Івом Ле Дріаном», — йдеться в повідомленні МЗС РФ.

Про майбутнє оприлюднення конфіденційного листування Лавров, як повідомляється, поінформував своїх колег заздалегідь. Він вказав, що йде на цей крок з огляду на те, що Франція та Німеччина 15 листопада поклали провину на РФ за чергову спробу підірвати територіальну цілісність України та відмові від зустрічі в «нормандському форматі»

Як на злив відреагували Франція та Німеччина

Французька та німецька влада назвали дії Кремля порушенням дипломатичного протоколу.

Telegram Logo

«Ми ухвалили рішення міністра закордонних справ Лаврова оприлюднити ці конфіденційні обговорення. Ми розглядаємо цей крок як порушення дипломатичної практики», — йдеться в повідомленні МЗС Франції та Німеччини.

Як до оприлюднення дипломатичного листування з приводу «нормандського формату» ставляться в Україні

Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що такими діями Кремль «добиває» «нормандський формат».

Росія… демонструє, що вона не зацікавлена в його розвитку. І, безумовно, підриває залишки довіри до себе. Можу сказати одне: ми домовилися з німецькими та французьким колегами, що не подаруємо Росії розкоші знищити «нормандський формат» чужими руками

Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ

Експерти сходяться на думці, що російський «злив» піде на користь Україні. Серед них і колишній заступник Адміністрації президента (2015 — 2019 роки) Костянтин Єлісєєв. Він переконаний, що це гарна новина – зміст листування свідчить про беззаперечну підтримку Францією та Німеччиною української позиції.

Quote«Злив листування був потрібен Москві не для якихось іміджевих здобутків… РФ потрібно було ще раз публічно нагадати про свою позицію. Замість нормандської зустрічі, де їй довелося б вчергове опинитися під політичним і дипломатичним тиском… Москва й надалі розглядає врегулювання ситуації на Донбасі і майбутній статус цих територій крізь призму недопущення інтеграції України ані до ЄС, ані до НАТО», — вказав він.

Він додав, що цей крок Москви підвів жирну риску під намаганнями президента Володимира Зеленського «умиротворити» Росію. Кремль, за його словами, «ні на йоту не змінив своєї позиції, не оцінив реверанси з боку Банкової».

Контекст. 15 листопада Міністерства закордонних справ Франції та ФРН висловили жаль щодо відмови Росії долучитися до участі міністерської зустрічі в «нормандському форматі».

Quote«Ми висловлюємо жаль з приводу того, що Росія неодноразово відмовлялася зустрітися на рівні міністрів закордонних справ у «нормандському форматі», і ще раз висловлюємо нашу готовність зустрічатися й взаємодіяти конструктивно та предметно», — вказано в повідомленні.

Коментарі

Всі новини