Facebook Pixel

«Енергоатом» виходить на історичні максимуми виробництва. Як атомна генерація планує працювати взимку

Запорізька АЕС включила до мережі енергоблок №4. Отже, «Енергоатом» почав працювати 14 блоками із 15 наявних.

Після того ЗАЕС-4 набере повну потужність, атомна генерація видаватиме в систему 12 700 МВт, повідомляє пресслужба компанії.

Як атомна генерація працюватиме в опалювальний сезон

На комітеті ПЕК т. в. о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповів, як цього опалювального сезону компанія планує працювати. Ба більше, Кабмін поклав на неї основне навантаження роботи.

Telegram Logo

За його словами, взимку 2021/22 електроенергію в систему видаватимуть 14 атомних реакторів. А два тижні в лютому 2022 року в роботі будуть усі 15 енергоблоків, що стане історичним максимумом вироблення українських АЕС.

Як і коли працюватимуть енергоблоки АЕС

Сьогодні в роботі 14 блоків АЕС. За тиждень увімкнений сьогодні блок ЗАЕС-4 вийде на повну потужність. Потужність АЕС у роботі досягне 12,7 ГВт.

Однак із 21 листопада 1 блок на Рівненській АЕС буде виведений на перезавантаження.

Його замінить введення в роботу ЗАЕС-2, який планують включити на початку грудня і в роботі знову буде 14 блоків.

1 лютого знову буде включено в роботу РАЕС-1, який буде виведений на перевантаження 21 листопада 2021 року. Саме тоді планується вироблення 15-ма блоками.

Робота максимальними потужностями планується протягом двох тижнів.

Вже 15 лютого 2022 року відключать маленький енергоблок (440 МВт) на Рівненській станції, потім ВВЕР-1000 на Хмельницькій АЕС. Отже, наприкінці лютого працюватиме 13 блоків.

Весною «Енергоатом» почне поступово згортати генерацію, готуючи реактори до планових ремонтів. На початку березня в роботі буде 12 блоків, наприкінці місяця – 11 блоків.

Коментарі

Всі новини