Facebook Pixel

Україна потребує будівництва трьох ядерних реакторів — Міненерго

В Україні доцільно побудувати три нові атомні енергоблоки — два на Хмельницькій атомній станції та один на Рівненській АЕС за програмою заміщення наявних енергоблоків вітчизняних АЕС.

Про це під час форуму «Україна 30. Платіжка» заявив заступник міністра енергетики Юрій Бойко, повідомляє видання «Українська енергетика».

«Має реалізовуватися програма заміщення поточних атомних блоків: будівництво ХАЕС-3, ХАЕС-4. На мою думку, ще перспективнішим є проєкт будівництва п'ятого блоку РАЕС», — зазначив Бойко.

Він зауважив, що атомна енергетика має розвиватися, а не тільки підтримуватися її поточний стан, оскільки вона є стратегічною й базовою для енергетики України.

Зазначимо, що загальна вартість добудови енергоблоків №3 і №4 ХАЕС складе в поточних цінах 76,8 млрд грн.

Контекст. Корейська компанія Korea Hydro & Nuclear Power (КНNP) зацікавлена в будівництві енергоблоку з реактором APR -1400 на Рівненській АЕС. Там уже виконано частину підготовчих робіт з обґрунтування вибору майданчика.

Довідка. ХАЕС-3 почали будувати у вересні 1985 року, ХАЕС-4 — у червні 1986-го. Обидва блоки типу В-320 запроєктовані на поточну потужність 1000 МВт із реакторною установкою ВВЕР-1000. Попри готовність ХАЕС-3 на 75% і ХАЕС-4 на 28% 1990 року проєкт було припинено через «постчорнобильський» мораторій на будівництво нових АЕС.

На РАЕС 2018 року було затверджено типову дорожню карту будівництва нових енергоблоків і заміщувальних потужностей. На її основі було розроблено дорожню карту будівництва РАЕС-5. Зараз розпочато перший етап будівництва — передпроєктні роботи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉