ФРН запропонувала США 1 млрд євро за відмову від санкцій проти «Північний потік — 2»

Мінфін ФРН запропонував США відмовитися від санкцій проти добудови трубопроводу «Північний потік — 2», натомість зобов'язується інвестувати 1 млрд євро в добудову двох терміналів для прийому американського ЗПГ.

Таку пропозицію зробив в серпні федеральний міністр фінансів Олаф Шольц своєму американському колезі Стівену Мнучіну, повідомляє Zeit.

Як повідомляє видання, в письмовій пропозиції від 7 серпня ФРН обіцяє «значно збільшити громадську підтримку будівництва» терміналів в портах Брюнсбюттель і Вільгельмсхафен, виділивши до 1 мільярда євро.

Telegram Logo

«Натомість США дозволять безперешкодне завершення і експлуатацію «Північного потоку — 2», — йдеться в письмовій пропозиції Берліна.

Контекст. США зацікавлені в продажу надлишків ЗПГ до Європи, для чого потрібно видавити з ринку базового конкурента в особі «Газпрому». З цією метою США використовують тиск у вигляді санкцій проти добудови газопроводу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Будівництво було припинено через введені США санкції проти підрядників газопроводу в грудні 2019 року. З тих пір санкційний тиск тільки збільшується.

Глави держав ЄС планують обговорити майбутнє трубопроводу 24-25 вересня на саміті в Брюсселі. Після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального політики почали офіційно заявляти про відмову від «Північного потоку — 2».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини