Меркель буде разом з ЄС вирішувати долю «Північного потоку – 2»

Меркель вже не виключає зупинку проєкту. Фото: Nord Stream 2

Меркель вже не виключає зупинку проєкту. Фото: Nord Stream 2

У Німеччині потрібно уважно прислухатися до того, що про отруєння Навального говорять партнери по ЄС. Після того, як Росія дасть свої пояснення, ФРН і Євросоюз повинні прийняти спільне рішення. Про це канцлер ФРН Ангела Меркель сказала 8 вересня на засіданні фракції правлячого блоку ХДС/ХСС у бундестазі (парламенті Німеччини).

Тому остаточне рішення щодо проєкту газопроводу «Північний потік — 2» у зв'язку з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального ще не прийнято. За словами Меркель, це рішення буде носити загальноєвропейський, а не німецький характер.

Контекст. Навальному стало погано 20 серпня. Спочатку його доставили в Омську лікарню, а через два дні перевезли в клініку «Шаріте» в Берліні. На початку вересня німецькі власті заявили, що знайшли в організмі Навального сліди отруйної речовини з групи «Новачок».

Telegram Logo

Після цього з'явилися пропозиції згорнути «Північний потік — 2». Підтримав відмову від газопроводу і давній критик проєкту, президент США Дональд Трамп.

Кандидат на пост глави партії ХДС/ХСС Фрідріх Мерц сказав, що Європа повинна негайно відреагувати на те, що трапилося з Навальним. «Пропоную негайно заморозити будівництво на два роки, тобто ввести мораторій. На жаль, Путін розуміє тільки тамку мову», — заявив він.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Сама Меркель раніше говорила, що не вважає за доцільне пов'язувати справу Навального з долею «Північного потоку — 2», який повинен бути добудований.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини