Facebook Pixel

Скільки грошей втратить «Північний потік – 2» від нових санкцій США – позиція оператора

Нові санкції США проти газопроводу «Північний потік – 2» позначаться на 120 компаніях з 12 країн Європи і заблокують 700 млн євро нових інвестицій, йдеться в заяві оператора проєкту — компанії Nord Stream 2.

Там також підрахували, що оскільки санкції можуть реально перешкодити добудові та введенню газопроводу в експлуатацію, вони тим самим поставлять під удар 12 млрд євро інвестицій в енергетичну інфраструктуру ЄС, включно з 8 млрд євро за сам газопровід.

Оператор газопроводу також вважає, що санкції мають за мету збільшення поставок до Європи дорогого американського СПГ шляхом знищення потенційного конкурента. Тому «європейські промислові та приватні споживачі будуть змушені щорічно платити на мільярди більше за ключовий енергетичний ресурс», – заявляють у компанії.

Крім явно зацікавленої особи – Nord Stream 2, проти санкцій активно виступає й влада ФРН. Так, статс-секретар МЗС Нільс Аннен заявив, що запропоновані екстериторіальні санкції США щодо «Північного потоку – 2» є кричущим втручанням у суверенітет ЄС. «Очевидно, що американська сторона намагається в односторонньому порядку зупинити проєкт», – додав він.

Контекст. Сенат США включив нові санкції проти «Північного потоку – 2» до проєкту оборонного бюджету, повідомив сенатор Стів Вомак. Сенат і Палата представників узгоджуватимуть свої версії проєктів оборонного бюджету.

«Путін хоче використати цей газопровід як інструмент примусу. Він хоче підірвати наших союзників в Україні та Польщі й збільшити залежність від російського газу», – написав Вомак у Twitter.

Наприкінці 2019 року США запровадили перші санкції проти «Північного потоку – 2». Через них західні компанії, що будували газопровід, відмовилися від продовження робіт. У червні 2020 року сенатори внесли законопроєкт про нові санкції. Вони запропонували поширити обмеження на всі судна, які беруть участь у роботі, а також на ті компанії, які надають страхові й портові послуги. Інший законопроєкт був внесений до Палати представників. Він містить менший набір санкцій.

На початку травня цього року Федеральне мережеве агентство Німеччини повідомило про намір відхилити заявку Nord Stream 2 на звільнення від вимог газової директиви Євросоюзу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉