2022 року тема війни так чи інакше звучала протягом усіх інтерв’ю, що брали журналісти . Але їх поєднує ще одне: ким би не були наші співрозмовники, вони вірять у краще майбутнє. Ми пропонуємо згадати, що розповідали юристи, енергетики, соціологи, музиканти та історики про те, як війна змінює Україну.
Сергій Коваленко, YASNO: «Росіяни намагаються «вирубити» Київщину»
Від середини осені однією з головних цілей для російських окупантів стала енергосистема України: росіяни не жалкують ракет і дронів, щоб занурити країну в темряву.
В інтерв’ю СЕО YASNO Сергій Коваленко розповів, чому агресор вперто б’є по столиці та Київської області, за яких умов можливий блекаут і як енергосистема працюватиме взимку.
Євгенія Близнюк, Gradus Research: «Фактично релокація — це вихід українського бізнесу на нові ринки»
Протягом року дослідницька компанія Gradus Research відстежувала основні тенденції українського бізнесу. Війна боляче вдарила по підприємцях, деякі з них були вимушені релокуватися в межах країни або за кордон. Але СЕО Gradus Research Євгенія Близнюк упевнена, що більшість із них повернуться додому. Вона розповіла про те, що багато бізнесів розглядають досвід релокації як можливість для виходу на нові ринки та чому підприємці зберігають оптимізм попри купу проблем.
Джейсон МакК’ю, Mccue Jury & Partners: «Ми доведемо в суді, що ПВК «Вагнер» є терористами»
Українці зазнали багато лиха від найманців російської приватної військової компанії «Вагнер», які скоїли чимало злочинів під час війни. Британський юрист, глава лондонської юридичної фірми Mccue Jury & Partners Джейсон МакК’ю витратив 30 років свого життя на боротьбу з терористами. Він розповів , для чого подає судовий позов проти «групи Вагнера» від імені українських громадян, а також пояснив, до яких змін у війні призведе визнання ПВК терористичною організацією.
Олег Скрипка, «Воплі Відоплясова»: «Ми мандруємо в Україну майбутнього вже інші»
Лідер гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка помітив, що навіть українські ватні артисти стали мегапатріотами, до того ж деякі з них цілком щирі. Він упевнений, що саме зараз в українцях народжуються нові якості. Але їх ще потрібно зберегти, аби не повертатися до старого. У цьому країні, зокрема, допоможе нова «революція якості», що має пройти у вітчизняній музиці.
Володимир В’ятрович, історик: «Люди відмовляються від усього, що їх колись єднало з рф»
2022-й став роком формування нового українського військового міфу, причому не тільки в країні, а й у світі. Відважні сучасні захисники України нагадали всім, що українці — це народ-воїн, який здатен в екстремальних умовах і воювати, і самореалізуватися навіть без державної підтримки. Дослідник історії визвольного руху Володимир В'ятрович нагадав, що таке вже було: за часів козацтва та у XX столітті. Він розповів про головні риси народу-воїна, пояснив, чому міф про нього обов'язково має знищити рештки радянських міфів і чому мешканці східних областей України це підтримають.