Facebook Pixel

Цілковитий блекаут в Україні можливий, але українці навряд чи масово тікатимуть — Кулеба

Цілковите знеструмлення України в сьогоднішніх реаліях російсько-української війни є досить реалістичним сценарієм. Про це заявив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба в інтерв’ю німецькому каналу ARD.

Водночас він висловив упевненість у тому, що за умови блекауту українці не почнуть масово тікати з України. Вони радше на певний проміжок часу переберуться до приміських або сільських районів, де оселю можна опалювати дровами.

Міністр наголосив, що в умовах регулярних ракетних ударів по енергооб'єктах Україна також дуже потребує невійськової допомоги, особливо генераторів і трансформаторів.

Контекст. Станом на ранок 12 грудня в енергосистемі України зберігається значний дефіцит потужності. Лише за тиждень, що минув, вона зазнала трьох атак із боку російського окупаційного війська: 5 грудня стався восьмий масований ракетний обстріл, пізніше — ще дві локальні атаки артилерією та безпілотниками на півдні та сході країни у вихідні.

Ба більше, негода, що лютує в країні 11 — 12 грудня, також додала проблем енергетикам. Снігопади та сильний вітер залишили без світла десятки населених пунктів на Запоріжчині, Київщині, Чернігівщині та Львівщині.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉