Facebook Pixel

Генератори для України: Франція передала 100, Словаччина надасть 300, Грузія дала пояснення

Світ і далі допомагає Україні впоратися з наслідками восьми хвиль масованих ракетних ударів рф по енергетичній системі країни. Держави та міжнародні організації регулярно передають Україні генератори, а також кошти та устаткування для відновлення пошкоджених енергооб’єктів.

Франція передала Україні 100 генераторів

7 грудня в Україну приїхала партія зі 100 електрогенераторів середньої потужності від Франції. Як інформує українське Міненерго, вона містить генератори потужністю від 5 кВ до 10 кВ, а також від 12 кВА до 40 кВА.

Ці генератори було закуплено у Франції та передано українській стороні за допомогою Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

Словаччина пообіцяла Україні 300 генераторів

До кінця року в Україну приїдуть ще приблизно 300 електрогенераторів від Словаччини. Про це заявив очільник МЗС Дмитро Кулеба під час спільної пресконференції зі своїм словацьким колегою Растиславом Качером у Києві.

Він додав, що отримане обладнання насамперед буде надано цивільному населенню та встановлено в школах, лікарнях і там, де вони потрібні найбільше.

Quote«Ми маємо допомогти цивільним пережити цю зиму, бо ми можемо передбачати складності, і вже є складнощі від ракетних нападів із боку рф», – наголосив міністр.

Грузія не дає України генератори: яка причина

Україна ще місяць тому запросила в Грузії допомогу у вигляді генераторів. Як повідомив тимчасовий повірений у справах України в Грузії Андрій Касьянов, Тбілісі довго не давав відповідь.

8 грудня лідер владної партії Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що країна просто не має генераторів і трансформаторів великої потужності, про які просить українська сторона, пишуть «Новини Грузії». Він не виключив, що його країна теоретично могла б закупити їх в інших держав і передати Києву, але водночас не уточнив, чи буде це зроблено.

Утім, пише видання, громадянська ініціатива «Поділися світлом» зібрала в Грузії гроші, яких вистачить на купівлю 200 генераторів для України лише за 8 днів. До збору долучилися майже 1,2 тис. грузинів, він триватиме до 12 грудня. У планах доправити придбані за зібрані кошти генератори в Україну до 24 грудня.

Контекст. Починаючи із жовтня цього року російське окупаційне військо цілеспрямовано гатило ракетами та дронами по об’єктах української енергетичної системи. Через масштабні пошкодження, завдані окупантами, у країні виник дефіцит потужності в енергомережі, відтак було введено в дію графіки відключення електроенергії в споживачів.

У листопаді Європарламент започаткував кампанію «Генератори надії», яка передбачає великі постачання електрогенераторів у нашу країну.

7 грудня влада Тайваню оголосила про направлення $1 млн на закупівлю генераторів для України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉