Facebook Pixel

Якщо блекаут: скільки в Україні протримаються зв’язок, радіо та телебачення

У разі тривалого повного знеструмлення мобільний зв'язок, телебачення та радіо в Україні функціонуватимуть щонайменше три дні. По це розповів керівник Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

Quote«На сьогодні п'ять радіокомпаній в Україні зарезервовано зі строком роботи до трьох днів, так само й телевізійні канали телемарафону, також зарезервовано подавання телесигналу на три доби. Телебачення та радіо працюватимуть. Далі все залежить від доставлення палива. Українське радіо працює у FM-діапазоні, де ви можете почути найнеобхіднішу інформацію», — сказав він в етері національного телемарафону.

Щиголь закликав українців мати вдома радіоприймачі на батарейках.

Як готуються мобільні оператори до можливого блекауту в Україні

Голова відомства повідомив, що за розпорядженням РНБО та президента Володимира Зеленського всі мобільні оператори в країні зобов’язані зарезервувати критичні точки принаймні на три доби. Він додав, що процес ще не завершено.

За даними, які наводить Держспецзв’язку, сьогодні в нашій країні загалом функціонують 82% базових станцій мобільного зв'язку. Для порівняння: після потужного ракетного обстрілу, якого росія завдала 23 листопада, було виведено з ладу приблизно 45% базових станцій.

Контекст. 6 грудня Міністерство цифрової трансформації підписало меморандум про співпрацю з найбільшою розвідувальною компанією світу Recorded Future. Сторони співпрацюватимуть у сфері кіберзахисту для посилення захисту критичної інфраструктури України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉