Facebook Pixel

Перемога України: Kalush Orchestra перемогли у пісенному конкурсі «Євробачення-2022»

Життя

14 травня у Турині пройшов фінал пісенного конкурсу «Євробачення-2022». Переможцем став представник України — група Kalush Orchestra. Тож «Євробачення-2023» пройде в Україні.

Kalush Orchestra перемогли у пісенному конкурсі «Євробачення-2022». Фото: eurovision.tv

Kalush Orchestra перемогли у пісенному конкурсі «Євробачення-2022». Фото: eurovision.tv

В фіналі «Євробачення-2022» виступали учасники з 25 країн: Чехії, Румунії, Португалії, Фінляндії, Швейцарії, Франції, Норвегії, Вірменії, Італії, Іспанії, Нідерландів, України, Німеччини, Литви, Азербайджану, Бельгії, Греції, Ісландії, Молдови, Швеції, Австралії, Великої Британії, Польщі, Сербії, Естонії.

За переможця конкурсу голосують професійні жюрі 40 країн, а також глядачі. Після оголошення результатів голосування жюрі Україна посіла 4 місце. Перше місце було у Великої Британії, друге — у Швеції, третє — у Іспанії, п'яте — у Португалії. 12 балів Україні дали професійні жюрі з Польщі, Молдови, Латвії, Румунії і Літви.

Результати голосування у конкурсі «Євробачення-2022»

Результати голосування у конкурсі «Євробачення-2022»

Глядачі дали Україні 439 балів. Це абсолютний рекорд «Євробачення». По 12 балів Україна отримала від глядачів з Італії, Франції, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Великої Британії, Данії, Німеччини, Австрії, Естонії, Латвії, Літви, Польщі, Азербайджану, Болгарії, Молдови, Чехії, Грузії, Сан Маріно, Австралії, Бельгії, Кіпра, Нідерландів, Швеції, Ізраїля, Португалії, Норвегії, Фінляндії.

Глядачі, які дали Україні по 12 балів

Глядачі, які дали Україні по 12 балів

Під час виступу гурт Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя. Організатори конкурсу не стали карати представників України за цей заклик, бо він мав не політичний, а гуманітарний характер. Цікаво, що після цього у трендах Google виріс пошук за запитом «Азовсталь».

Зростання пошуку за запитом «Азовсталь» у трендах Google

Зростання пошуку за запитом «Азовсталь» у трендах Google

На пресконференції після перемоги соліст групи Олег Псюк попросив журналістів розповсюджувати інформацію про «Азовсталь». На питання, чи не боялися вони дискваліфікації, Олег відповів, що люди, які задають такі питання, не уявляють біль українців: навіть якщо б дискваліфікували, вони б не втратили можливість розповісти про захисників Маріуполя перед такою великої аудіторією.

«Азов» подякували гурту за підтримку у дописі, оприлюдненому на Telegram-каналі полку: «Дякуємо гурту Kalush Orchestra за підтримку! Слава Україні!»

Отримуючи приз, Kalush Orchestra присвятили перемогу усім українцям. Президент Зеленський привітав переможців і наголосив, що «ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей «Євробачення» приймав український Маріуполь — вільний, мирний, відбудований».

Також українців привітав прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон: «Це визнання не тільки вашого таланту, а й непохитної підтримки вашої боротьби за свободу». До речі, друге місце у конкурсі «Євробачення-2022» посів представник Великої Британії Сем Райдер.

Пісня-переможець «Стефанія» присвячена мамі соліста Kalush Orchestra Олега Псюка. На пресконференції Олег сказав, що ще не встиг зателефонувати мамі, але попросив свою дівчину привітати її.

Олег Псюк з мамою Стефанією. Фото: facebook Kalush

Олег Псюк з мамою Стефанією. Фото: facebook Kalush

Фото на обкладинці: eurovision.tv

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі