Facebook Pixel

Голосування ООН по Україні: Save Azovstal, моторошний малюнок та «демонізація росії»

Рада ООН з прав людини 12 травня ухвалила резолюцію про посилене розслідування «ймовірних» злочинів російських військ у раніше окупованих регіонах України.

Прохання Києва про проведення позачергового засідання підтримали понад 50 країн (за даними МЗС України — понад 60), пише The Guardian.

Фото: twitter.com/EmineDzheppar

Фото: twitter.com/EmineDzheppar

33 країни Ради ООН з прав людини у четвер підтримали резолюцію, дві були проти, 12 — утрималися від голосування. Як можна побачити з таблиці голосування, проти були Китай та Еритрея, утрималися такі країни:

  • Вірменія
  • Болівія
  • Камерун
  • Куба
  • Індія
  • Казахстан
  • Намібія
  • Пакистан
  • Сенегал
  • Судан
  • Узбекистан
  • Венесуела
Quote«Рада з прав людини проголосувала за посилення розслідування погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії, враховуючи події в Маріуполі та кількох інших містах», — говориться у повідомленні Ради ООН у Twitter.

Врятуйте Азовсталь, або літери під ООН

У резолюції також вимагається від Верховної комісарки ООН з прав людини Мішель Бачелет надати на червневій сесії оновлення щодо порушень у вщент зруйнованому місті Маріуполь, повідомляє Reuters.

Сама вона заявила, що у Київській області наразі було знайдено близько 1000 тіл, а Маріуполь раніше назвала «чорною дірою» з точки зору підрахунків жертв, бо туди не дістатися.

Водночас під будівлею перед голосуванням зібралися протестувальники, які сформували з великих літер табличку "Save Azovstal" у синьо-жовтих кольорах українського прапора.

Колаж The Page

Колаж The Page

До того бійці на «Азовсталі» також виклали фото поранених військових на обложеному заводі. Крім того, у мережі зʼявилося відео з бойовою медикинею «Пташкою», яка запевнила, що бійців «Азову» ще рано ховати та вони триматимуться до останнього.

Малюнок зґвалтованого хлопчика

Фото: twitter.com/EmineDzheppar

Фото: twitter.com/EmineDzheppar

Окуповані наприкінці лютого та у березні 2022 року території зазнали найжахливіших порушень прав людини на європейському континенті за останні десятиліття, заявила на засіданні перша заступниця голови МЗС України Еміне Джапарова.

Quote«Київська, Чернігівська, Харківська та інші українські області зазнали небачених порушень прав людини в Європі. Маріуполь перетворився на попіл», — підкреслила вона, передаючи свою промову у Twitter.

У Криму тих, хто виступає проти окупації, призивають до російської армії та змушують воювати проти своєї Батьківщини, нагадала також Джапарова.

oon-golosuvannya-dzhapar2.jpeg
Quote«У кримських в'язницях знаходяться українці, незаконно утримувані та примусово переселені з окупованих територій – Мелітополя, Маріуполя, Херсонщини та інших областей», — додала дипломатка.

Місія Великої Британії у Женеві також повідомила, що Джапарова показала малюнок 11-річного хлопчика, якого російські окупанти зґвалтували на очах у матері.

Quote«Він все ще занадто травмований, щоб говорити», — розповіла українська дипломатка.

Вона додала, що єдиний спосіб спілкування для дитини наразі — це чорні лінії на його малюнках.

Москва звинуватила ООН у «демонізації»

Тим часом на росії, яку виключили з Ради ООН з прав людини ще 7 квітня, вже назвали таке рішення «політичним зведенням рахунків».

Москва, що заперечує свої військові злочини та називає Бучанську різанину «фейком», на знак протесту не прибула на своє місце у залі Ради у Женеві (хоча є слушне питання, чому вона взагалі мала бути там присутня після виключення).

Фото: twitter.com/UKMissionGeneva

Фото: twitter.com/UKMissionGeneva

Quote«Замість того, щоб обговорювати справжні причини, які призвели до кризи в Україні, і шукати шляхи їхнього вирішення, колективний Захід організовує черговий політичний розгром для демонізації росії», — написав посол Москви в ООН в Женеві Геннадій Гатилов у електронному листі перед початком голосування.

На відміну від попередніх голосувань, Китай також не підтримав останнє рішення Ради ООН з прав людини, виступивши проти разом з Еритреєю.

Фото: geneva.china-mission.gov.cn

Фото: geneva.china-mission.gov.cn

Quote«Ми відзначили, що останніми роками політизація та конфронтація в (Раді) зростали, що серйозно вплинуло на довіру, неупередженість та солідарність», – сказав посол Пекіну в ООН Чень Сюй.



Контекст.

Подякувати 🎉