Facebook Pixel

Росію позбавили членства у Раді ООН з прав людини

Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію щодо призупинення членства росії в Раді ООН з прав людини, відреагувавши у такий спосіб на безчинства російської армії в Київській області.

Про це повідомив міністр закордонних справ Укрїани Дмитро Кулеба.

Quote«Щойно право РФ на членство у Раді ООН з прав людини призупинили. Воєнним злочинцям немає місця в органах ООН, завданням яких є захист прав людини. Вдячний усім країнам-членам, які підтримали відповідну резолюцію Генасамблеї та обрали правильну сторону в історії», — повідомив Кулеба.

За резолюцію про виключення росії проголосували 93 країни, проти — 24.

Голоси проти віддали у тому числі Китай та Казахстан, Конго, Куба, Північна Корея, Еритрея, Іран, Киргизстан, Сирія, Таджикистан, Узбекистан, Зімбабве.

58 країн, включаючи Індію, утрималися. Для прийняття рішення потрібно дві третини голосів зі 193, без урахування утриманих. За даними Reuters, росія попередила, що голосування «за» чи рішення утриматися розглядатиметься як недружній крок.

Проект резолюції підготували одразу кілька країн, зокрема США, Україна та Латвія.

Виключити росію із РПЛ було запропоновано після повідомлень про жорстокі вбивства російськими військовими мирних жителів у місті Буча Київської області. Росія заперечує причетність до вбивств.

Щоправда РПЛ має лише рекомендаційні функції, жодних правових зобов'язань у росії перед ним немає. Термін членства в РПЛ становить три роки, росія в ньому вже два роки.

За статутом Генасамблея може виключити державу зі складу РПЛ більшістю у дві третини голосів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉