Facebook Pixel

Європарламент вимагає виключити РФ із G20 і повного ембарго на російські енергоносії

Європейський парламент закликав до додаткових каральних заходів проти Росії, включно з «негайним повним ембарго на імпорт російської нафти, вугілля, ядерного палива та газу».

Відповідну резолюцію ухвалено в четвер 513 голосами, проти 22 і 19 тих, хто утримався.

У преамбулі Європарламент висловив обурення звірствами російських Збройних сил і вимагає притягнення до відповідальності винних у скоєнні воєнних злочинів.

Відмова від енергоносіїв має супроводжуватися планом гарантування безпеки енергопостачання ЄС.

Європарламент також затвердив стратегію «скасування санкцій у разі, якщо Росія зробить кроки щодо відновлення незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах і повністю виведе свої війська з території України».

Виключити Росію з G20 та інших міжнародних організацій

Наявні санкції тепер мають бути повністю й ефективно реалізовані в усьому ЄС і союзниками ЄС. Європарламент закликав лідерів ЄС виключити Росію з G20 та інших багатосторонніх організацій, як-от UNHRC, Інтерпол, Світова організація торгівлі, ЮНЕСКО тощо.

«Це стало б важливою ознакою того, що міжнародна спільнота не повернеться до звичайних справ із державою-агресором», — йдеться в повідомленні.

Щоб зробити санкції ефективнішими, парламент закликає:

  • виключити російські банки із системи SWIFT;
  • заборонити всім суднам, пов'язаним із Росією, заходити до територіальних вод ЄС і швартуватися в портах ЄС;
  • заборонити автомобільні вантажні перевезення з Росії та до Росії та Білорусі.

Депутати Європарламенту також вимагають арешту всіх активів, що належать російським чиновникам, олігархам, пов'язаним із режимом Путіна, їхнім довіреним і підставним особам. Те саме чекає на активи Білорусі, пов'язані з режимом Лукашенка.

Вказуючи на участь Білорусі у війні в Україні, резолюція вимагає, щоб санкції проти Білорусі були такими самими, як санкції, введені проти Росії. Це потрібно для того, щоб закрити будь-які лазівки, що дозволяють Путіну використовувати допомогу Лукашенка для обходу санкцій.

Постачання зброї мають тривати і збільшуватися

Депутати Європарламенту посилаються на приголомшливі звірства, «які, безперечно, є воєнними злочинами», скоєні російськими військами в Україні. Це стосується Бучі, майже повного руйнування Маріуполя, Волновахи та інших міст і сіл (постанови C і D). Вони наголошують, що винних у воєнних злочинах має бути притягнуто до відповідальності, і закликають до створення спеціального трибуналу ООН зі злочинів в Україні.

Парламент заявляє, що постачання зброї мають тривати і збільшуватися, щоб Україна могла ефективно захищатися. Депутати Європарламенту підтримують військову допомогу Україні, що індивідуально надається державами-членами ЄС і колективно через Європейський фонд миру.

Зазначаючи, що майже 6,5 млн жителів України стали внутрішньо переміщеними особами, а понад 4 млн втекли з країни через війну (постанова B), депутати Європарламенту закликають до створення безпечних гуманітарних коридорів. Це дасть змогу евакуювати мирних жителів і надати доступ до гуманітарної допомоги ЄС.

Європарламент засуджує російську риторику, яка натякає на те, що вони потенційно можуть вдатися до використання зброї масового знищення. Депутати наголошують, що будь-яке таке рішення матиме найсуворіші наслідки.

Подякувати 🎉