Facebook Pixel

Спочатку газ, тепер нафта. Росія суттєво скоротила постачання енергоресурсів в Європу

Росія вирішила істотно скоротити постачання до країн Євросоюзу не тільки газу, а й нафти. Наступного місяця регіон отримає з європейських портів «Транснєфті» лише 6,5 млн тонн російського чорного золота. Як порівняти із січневим показником, морський імпорт енергоресурсу скоротиться на 14% (або на майже мільйон тонн), пише finanz.ru.

Найбільше від цього рішення постраждають країни на заході Європи, з-поміж яких ФРН, Нідерланди, Фінляндія та країни Балтії.

Станом на 28 січня барель нафти марки Brent коштує $89,8, WTI торгується за $86,9 за бочку. Ціна на російську Urals перебуває на позначці $91,7 за барель, чого не спостерігалося із жовтня 2014 року.

Додатково. З початку 2022 року російське постачання газу до ЄС обвалилося на 41%, як порівняти з показником за аналогічний період рік тому. Утім, нині європейські країни використовують як альтернативу зріджений природний газ (ЗПГ). Через падіння на нього попиту в Азії європейський ринок у січні 2022 року отримає небачений досі обсяг ресурсу — понад 10 млрд кубів.

За підсумками 2021 року РФ експортувала до ЄС 145,5 млрд кубів газу. Це мінімальний показник за останні 6 років.

Загалом на ЄС припадає 14% світового споживання нафти та 13% газу. Загальна енергетична залежність країн Євросоюзу від РФ (включно з усіма видами палива) становить 18%, а залежність від імпорту сирої нафти – 88%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉